Bola znásilnená viac ako 43 000 krát. Dnes robí niečo, čo by nikto nečakal

žena

Karla mala iba 12 rokov, keď stretla muža, ktorý bol jej životnou láskou. Aspoň si to myslela.

Chlapec bol o 10 rokov starší ako ona a na teenegerku veľmi zapôsobil. Zasypal ju darčekmi a splnil všetky jej želania. Dievča bolo chudobné a žilo v stiesnenom dome so svojimi rodičmi. Rozhodla sa utiecť a nechať všetko len kvôli svojmu chlapcovi. Vtedy 12-ročná dievčina netušila, že urobila najväčšiu chybu vo svojom živote.

Karla bola do chlapca zamilovaná až po uši. Jej vysnívaný partner sa však postupom času zmenil na nepoznanie. Ukázalo sa, že 22-ročný mladík je pasák.

Keď sa to teenegerka dozvedela, chcela utiecť a ukončiť vzťah. Chlapec mal doma dosť nepohodlných hostí, a tak 12-ročné dievča predal iným pasákom. O týchto udalostiach sa Karle dodnes ťažko hovorí.

Od toho dňa sa jej život zmenil na peklo. Stala sa prostitútkou, ktorá pracovala 14 hodín denne. Štyri roky slúžila mužom každý deň. Počas dňa mala až 30 klientov. Často sa stávalo, že boli vulgárni a týrali ju. Vedeli, že Karla je ešte dieťa, ale nikto jej nepomohol. Navštevovali ju policajti, pastori, politici. Nikto nič neurobil.

Dievčaťu sa z tohto pekla podarilo utiecť až v 16 rokoch. Nebolo by to možné, nebyť akcie, ktorú pripravila organizácia venujúca sa pomoci deťom v podobnej situácii. Na to, čo zažila, však nikdy nezabudne. Vypočítala, že bola znásilnená viac ako 43-tisíc ráz. V tom čase jej nikto nepomohol. Mnohokrát mala myšlienky na samovraždu, ale v hĺbke duše dúfala, že to raz skončí.

Karla chce hovoriť nahlas o tom, čo sa jej stalo. Chce venovať pozornosť ľuďom, najmä mladým dievčatám. Prostitúcia je v jej krajine normálna. Žena s tým chce bojovať.

Dnes, po tom, čím som si prešla, viem, že na svete nie je nič isté. Mám 23 rokov a neviem, čo so mnou bude zajtra. V skutočnosti môže byť smrť za rohom. Každý z nás by preto mal mať obmedzenú dôveru v ľudí, s ktorými sa stretáva. Môžu predstierať, že si získavajú našu dôveru,“ hovorí.

Aj keď toho v živote toľko prežila, stále má energiu a nadšenie bojovať s prostitúciou. Nebojí sa chodiť po uliciach a hľadať dievčatá, ktoré si prechádzajú peklom ako ona.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom