Bez jedla to nepôjde: Skvelé tipy, ako jesť a nepribrať!

Bez jedla to nepôjde: Skvelé tipy, ako jesť a nepribrať!
Bez jedla to nepôjde: Skvelé tipy, ako jesť a nepribrať! shutterstock.com

Aj vy ste pri pohľade na ručičku váhy tesne pred kolapsom? Čo sa s tým dá robiť? Vyskúšajte naše tipy.

Beznádej?

Hovoríte si, že presne toto je aj váš prípad? Verte, nie ste jediná a verte tiež tomu, že sa to dá aj bez extrémneho odriekania. No úplne bez zmien v jedálničku to nepôjde.

Nejesť nie je cesta…

Prvá a najčastejšia chyba, ktorej sa ženy dopúšťajú, je presvedčenie, že ak si po 18 hodine už nič nedajú – schudnú. Možno to funguje chvíľku, ale verte či nie, ono to fungovať prestane. Skôr či neskôr si šokmi, ktoré spôsobujete telu tým, že ho cez noc úplne vyhladujete, privodíte nie štíhlosť, ale presne opačný efekt. A ako bonus – spomalený metabolizmus do budúcna.

Na tieto štyri veci nesmiete zabudnúť pri chudnutí!

Pre tie, ktoré si kladú otázku prečo je to tak, máme jednoduchú odpoveď. Telo potrebuje stále pracovať. Veď aj do pece musíte prikladať, aby oheň nevyhasol. Presne tak to funguje aj v našom organizme. Ak chceme, aby nám spaľovalo rýchlejšie, musíme telo nakŕmiť. Neznamená to však, že budeme jesť to, čo nám príde pod ruku.

Koláčik sem, koláčik tam

Veľmi nevhodné, pre večernú konzumáciu sú zbytočné a prázdne kalórie ako biele pečivo, zemiakové lupienky, koláče alebo múčne výrobky. Tie ešte nespravili nikoho krajším, ani štíhlejším.

Naopak, potraviny vhodné na večernú konzumáciu sú napríklad: tvaroh, cottage cheese,vaječný bielok, chudé mäso, pre vegetariánov a vegánov napríklad tofu,alebo tempeh a ako príloha zelenina. A ak patríte medzi aktívnych ľudí, ktorí fitness centrum nehľadajú v slovníku cudzích slov, kľudne si k večeri pridajte jeden varený zemiak v šupke, alebo kopček (jeden kopček!) basmati ryže.

Tip redakcie: Je veľmi dôležité premýšľať nad množstvami. To znamená, že si nedáte na večeru 300g stejk spolu s kopou ryže a k tomu zeleninu, ale uspokojíte sa so 100g kusom mäsa a zeleninovou prílohou, poprípade kopčekom ryže.

Nie je to však iba o večeri

Aby ste však dosiahli efekt, kedy budú výsledky naozaj viditeľné, nestačí zmeniť iba večeru. Mali by ste si trochu zorganizovať aj celodenný jedálniček. Chcete vedieť, ako na to? Sledujte www.damskajazda.sk a dozviete sa všetko.

Nezabúdajte však na hlavnú myšlienku: Dôležité je nevyhladovať svoje telo tým, že pôjdete spať s prázdnym žalúdkom. Prečo? Lebo ráno, keď sa zobudíte, mu doprajete výdatné raňajky, z ktorých si uloží energiu do zásob, pretože vie, že bude opäť hladovať.
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom