Animovaný film Yakari prináša do kín dobrodružný príbeh priateľstva a slobody

Yakari_01.jpg
Foto: Continental film

Do slovenských kín práve prišiel krásny príbeh o priateľstve a spoznávaní sveta, ktorý na plátna prináša vyváženú dávku akcie, dobrodružstva, humoru aj poučenia. Animovaný film Yakari vznikol na motívy úspešného seriálu a prináša príbeh chlapca a jeho koňa aj tým, ktorí ho zatiaľ nepoznajú.

Malý Yakari z kmeňa Siuxov sa na vlastnú päsť vydáva hľadať divokého mustanga, ktorého vraj nemožno skrotiť. Po ceste stretne Veľkého Orla, svoje totemové zviera. Ten ho obdaruje neobyčajným pierkom a schopnosťou rozprávať sa so zvieratami. Ďaleko od domova a v teritóriu nepriateľských lovcov púm zažijú Yakari a mustang Malý Blesk nečakané dobrodružstvo, na konci ktorého znova nájdu cestu domov. Putovanie cez dychberúcu, ale zradnú krajinu navždy upevní priateľstvo medzi najodvážnejším malým Siuxom a tátošom rýchlym ako blesk.

„Yakari vznikol pre veľké plátno. Pre mňa ako režiséra je to splnený sen. Úžasné dobrodružstvo, na pozadí ktorého je nádherná príroda a nesmierne pestrá fauna severoamerického kontinentu. Veľké plátno tiež umožňuje lepšiu charakteristiku postáv, dáva priestor príbehu a necháva vyniknúť humor,“ hovorí o snímke režisér Toby Genkel, ktorý ju nakrútil spoločne s kolegom Xavierom Giacomettim. „Yakariho svet nemá hranice a z jeho rozhodnutí cítiť slobodu, čo u malého chlapca nečakáte. Práve preto už desaťročia zohráva významnú rolu v detskej fantázii a aj potom, ako deti vyrastú, má špeciálne miesto v ich srdci. Aj to je dôvod, prečo si Yakariho obľúbi každý, kto ho ešte nepozná,“ zhodujú sa režiséri.

Animovaný film Yakari do slovenských kín prináša distribučná spoločnosť Continental film. V slovenskom znení budú môcť diváci a diváčky počuť napríklad Lukáša Krčmára, Michala Domonkoša, Petra Sklára, Pavla Plevčíka, Dušana Szabóa, Mareka Suchitru, Soňu Norisovú či Jána Grešša.

Informačný servis

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom