Aňa Geislerová ako Prezidentka v hlavnej úlohe nového romantického filmu Rudolfa Havlíka

Prezidentka_03_foto_zuzana panska.jpg
Foto: Magic Box

Už tento rok v lete by sa mala v kinách objaviť nová romantická komédia, ktorú podľa vlastného scenára práve dokončuje Rudolf Havlík. Volá sa Prezidentka, odohráva sa v Prahe a hlavnú postavu stvárni Aňa Geislerová. Jej filmová prezidentka hľadá cestu k tomu, ako uplatniť právo na milovať a byť milovaná mužom svojich snov.

„Nápad nakrútiť film o prezidentke – žene vznikol už v roku  2016, keď som dokončil  Rozprávky pre Emu. Chceli sme ponúknuť pohľad za fasádu politických funkcií a profesijných rolí. Snažili sme sa vytvoriť postavu, ktorá by mohla ľudí inšpirovať a pripomenúť nám, že milovať a byť milovaný je niečo, čo naozaj potrebuje každý z nás,“ vysvetlil scenárista a režisér Rudolf Havlík, ktorý má za sebou filmy Rozprávky pre Emu, Po čom muži túžia, Bábovky či Minúta večnosti.

Ukážka z nakrúcania tu:

Obsadenie  Ani Geislerovej do roly hlavy štátu  v sukni a lodičkách bola jasná voľba. „Nikdy som nepremýšľal  o nikom inom. Chceli sme spolu zase pracovať a Anin talent, esprit a šarm sú pre túto rolu ako stvorené,“ zveril sa režisér s tým, že tak nadviazali na spoluprácu v Rozprávkach pre Emu.

Prezidentka_02_foto_zuzana panska.jpg
Foto: Magic Box

Skvelú  skúsenosť s hereckou hviezdou má i producentka filmu, Šárka Cimbalová. „Jedným z prvých filmov, na ktorých som sa producentsky podieľala  bola romantická komédie Rozprávkar, kde hrala Aňa Geislerová tiež hlavnú úlohu. Vraciame sa teda spoločne k úspešnej spolupráci v obsadení a i v žánre – i Prezidentku náš tým vyvinul ako romantickú komédiu,“ dodala Šárka Cimbalová z produkčnej spoločnosti Marlene Film Production.

Prezidentka_04_foto_zuzana panska.jpg
Foto: Magic Box

Rovnako ako už v spomínaných Rozprávkach pre Emu , i tu okúzľujúca červenovláska stretne muža svojho života , ktorého stvárnil Ondřej Vetchý. Jej postavu definuje nielen jej práca a poslanie, ale aj jej vzťah s už dospelou dcérou a náhodné stretnutie, ktoré zmení jej život. Aká je jej prezidentka? “ Pre mňa bolo veľmi dôležité vedieť, že Kateřina, moja postava, bytostne cíti  potrebu niečo meniť a pomáhať,“ zverila sa počas natáčania v centre Prahy Aňa Geislerová. Po letnom nakrúcaní sa dokončujú scény Kampe, na Streleckom ostrove, na Karlovom  moste alebo pri Pražskom hrade.

Vedľa hlavnej partnerskej  dvojice sa vo filmu objavia tiež Veronika Khek Kubařová, Oskar Hes, Juraj Loj, Jiří Langmajer alebo Vanda Chaloupková. Do kín uvedie snímok na začiatku leta (ak sa zrealizujú produkčplány vzhľadom na vývoj pandemie) spoločnost Magic Box.

Informačný servis

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom