Aký máme zmysel života? Šesť dôvodov príchodu duše na svet.

Aký máme zmysel života? Šesť dôvodov príchodu duše na svet.
Aký máme zmysel života? Šesť dôvodov príchodu duše na svet. Foto: ilustračné, GettyImages

Skôr alebo neskôr, v mladšom alebo staršom veku sa väčšina ľudí zamýšľa nad zmyslom života. Tento pojem je oveľa obsiahlejší, než by sa mohlo zdať na prvý pohľad. Ľudská bytosť je stvorenie o mnohých rozmeroch…

Na úrovni ľudského vedomia je schopný nejako si definovať zmysel života každý z nás, aj keď to niekedy nebýva jednoduché. Avšak ak sa zamyslíme nad zmyslom života na úrovni duše, ktorá sa na Zemi objaví v ľudskom tele, môžeme zistiť naozaj zaujímavé veci.

Šesť základných príčin príchodu duše na svet v ľudskej inkarnácii:

Je možné určiť základné príčiny ľudského stelesnenia duše, spoločné pre všetkých, alebo pre takmer všetky duše:

 • Splnenie priania
  Rast a rozvoj
  Opakovanie
  Kompenzácia
  Odplata
  Služba

Splnenie priania

Jedno zo smerovania duše, ktoré bolo jej súčasťou už v duchovnom svete, ešte pred začatím nekonečného reťazca reinkarnáciou.

Počas života v ľudskom tele sa duši buď podarí svoje priania splniť, alebo ich prenáša ďalej, do ďalších životov. Sú však už silnejšie a neodbytné.

Niektoré želania vedúce duši k ľudskému stelesneniu:

 • pociťovať rozkoš
  môcť sa vyjadriť
  poznávať
  rast
  mať vzťah

Rast a rozvoj

Duša sa vyvíja. Ako sa jej na Zemi dostáva rôznych lekcií a poučenia, hromadia skúsenosti a stáva sa múdrejší. Predovšetkým to znamená, že v žiadnej situácii, či už zlej alebo dobrej, nesmie zabúdať na svoju večnú hodnotu. Musíme chápať, že nepríjemnosti nám nie sú dané, aby sme trpeli, ale kvôli hodnote perál múdrosti, ktoré nachádzame cestou. Je to dar, ktorý sa nám dostáva, ak dokážeme uvedomelo prežiť svoje bolestné pocity a emócie a zbaviť sa ich.

Opakovanie

Úsilie duše sa môže opakovať od stelesnenia k stelesneniu. Niekedy si chce zopakovať príjemnú skúsenosť, napríklad skutočnú lásku, inokedy realizovať svoj talent. Niekedy sa však stáva aj to, že duše opakujú aj menej príjemné veci: ťažké časy, negatívne okolnosti. Dôvodom je, že v období osobných tragédií a katastrof duša utrpí veľmi silný emocionálny úder. Je nútená prežívať podobnú skúsenosť znova a znova, kým sa z neho nevylieči.

Kompenzácia

Dochádza k nej vtedy, keď veľmi silné zážitky v jednom živote vyvolávajú neprimeranú reakciu v druhom. Vtedy zachádzame príliš ďaleko smerom späť a pokúšame sa energiu minulých zážitkov obrátiť. Podobná kompenzácia býva natoľko silná, že sa stáva zdrojom zážitkov úplne opačných tým v minulom živote.

Odplata

Rovnako ako kompenzácia je energetickým kyvadlom, ktoré sa hojdá od jedného krajného bodu k druhému. Rozdiel spočíva v nasledujúcom: ak kompenzácia je obrátením energetickej skúsenosti, potom odplata je vrátením vašej vlastnej energie. Odplata však nie je trest; jednoducho len vopred energeticky platíte za chyby minulosti – v budúcich životoch s vami bude zaobchádzané tak, ako vy teraz zaobchádzate s inými.

Služba

Úprimné prianie konať dobro pre seba aj iných. Jeden z najvyšších prejavov lásky. Úprimná služba vyžaruje veľmi vysoké vibrácie. Ak nie je vaša služba úprimná a pomáhate iným iba z pýchy, strachu alebo konformizmu, vibrácie vášho dobrého skutku budú zakalené negativitou. To sa môže stať príčinou nepriaznivej karmy. Služba s čistými úmyslami je jedným z najvyšších cieľov ľudského stelesnenia duše. Láska k sebe aj iným zvýši vaše vibrácie, pomôže vám žiť v duševnej rovnováhe a ísť cestou služby plynúce zo srdca. Duša má svoje túžby a popierať ich nemá zmysel.

Aj keď sa vo svojej hlbinnej motivácii nevyznáte, ovplyvňuje vaše konanie a váš život. Pokiaľ sa vedomé úsilie zhoduje s skutočnými potrebami a prianiami, dejú sa zázraky. Nasledujte svoje city, pretože nimi sa k vám prihovára duša.

Zdroj: astroplus.cz

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom