Týchto 11 jednoduchých trikov vám pomôže zlepšiť intimitu vo vzťahu

víno a sex
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Podľa najnovšieho výskumu sa zistilo, že takmer tretina žien a 15% mužov netúži po pravidelnom sexe. Existujú však zmeny, ktoré môžete urobiť, aby sa vrátilo vzrušenie späť do vášho sexuálneho života. Zdokonaľte svoje libido s týmito odborne schválenými zmenami životného štýlu.

Nikdy nie je neskoro oživiť intimitu vo vzťahu. Tieto jednoduché tipy vám pomôžu nájsť späť vášeň a blízkosť, ktoré ste možno trochu stratili. Od romantických rande po zdravú výživu, tieto kroky posilnia vašu sexuálnu príťažlivosť a radosť zo vzájomných chvíľ.

1. Naplánujte si pravidelné randenie

Ak máte vo zvyku v sobotu večer pozerať s partnerom televízny program v teplákoch, mohlo by to byť zabíjanie vášho sexuálneho apetítu. Znovu oživte svoju romantiku tým, že sa spolu vyberiete na rande. Nemusia to byť veľké romantické večery, len zájdite spolu do kina, niekam sa najesť alebo sa spolu prechádzajte.

Prečítajte si aj: Ako prehĺbiť sexuálne pocity?

2. Vyskúšajte iné antikoncepčné pilulky

Hormonálne zmeny sú veľká daň za vaše sexuálne túžby. Antikoncepčné pilulky bývajú jedným z najväčších páchateľov: Môžu znížiť produkciu hormónov, a preto vaša túžba začne upadať. Niektoré druhy môžu dokonca spôsobiť bolesť pri sexe. Ak máte podobné problémy, vyhľadajte vášho gynekológa a poraďte sa s ním.

3. Rozdeľte domáce práce rovnakým dielom

Po dlhom dni v práci idete domov, kde máte druhú prácu na plný úväzok: byť rodičom. V dôsledku toho sa intimita partnerov tlačí do úzadia. Rozdeľte si preto s partnerom domáce povinnosti tak, aby jeden z vás neniesol celé bremeno sám a ostane vám viac energie aj na šťavnaté zážitky v spálni.

Ženský orgazmus: Prečo ho nemôžeme dosiahnuť?

4. Nastavte si izbu pre romantiku

Zbavte sa zlozvyku spávať s domácim miláčikom ako je pes či mačka. Nedovoľte deťom prespávať s vami v posteli pokiaľ mali zlý sen. Môže to trvať nejakú dobu, kým si na to zvyknete, ale spálňa by mala byť miesto len pre vás dvoch, vyčlenená na sex a romantiku.

5. Naplánujte si sex

Keď si dokážeme plánovať schôdzky u lekára, pracovné stretnutia a posedenie s priateľmi, tak prečo nie aj sex? Nie je to najromantickejší prístup, ale vyhradiť si určitý čas s vašou polovičkou znamená, že si robíte záväzok na aktívny sexuálny život.

6. Použite lubrikačný gél

Dostať sa do nálady môže byť takmer nemožné, ak je sex pre vás bolestivý. Ak býva príčinou bolesti vaginálna suchosť, skúste použiť lubrikant na silikónovej báze alebo vaginálny krém.

Chcete vášnivý sex? Vyskúšajte tieto pikantnosti!

7. Uvoľnite sa pred sexom

Každodenné stresory ako vaša práca, deti či domácnosť majú silnejší vplyv na váš sexuálny život, než si môže uvedomiť. Nájdite jednoduchý spôsob, ako vyčistiť svoju myseľ, či už je to dlhý kúpeľ alebo relax s dobrou knihou. Nie je nič horšie ako vliezť s partnerom večer do postele s pocitom, nech už to mám za sebou.

8. Jedzte zdravšie

Štúdia publikovaná v časopise Journal of Sexual Medicine zistila súvislosť medzi vysokou hladinou cholesterolu so ženami, ktoré majú ťažkosti so vzrušením a orgazmom. Keď sa cholesterol hromadí v tepnách, spôsobuje ťažší prietok krvi v panvovej oblasti, čo môže viesť k menšej citlivosti v pohlavných orgánoch a tým je ťažšie dosiahnuť orgazmus. Znížte hladinu cholesterolu tým, že budete viac konzumovať ovocie i zeleninu a jedzte tiež menej živočíšnych tukov či mliečnych výrobkov.

9. Dajte si afrodiziaká

Stále viac výskumov ukazuje, že niektoré vitamíny a komponenty môžu zvýšiť sexuálne funkcie a túžby. Avokádo, mandle, jahody alebo ustrice sú len niektoré potraviny, ktoré môžu nastaviť vyššiu sexuálnu náladu.

10. Majte spoločné koníčky

Choďte spolu behať, alebo navštívte spolu seminár o varení. Vyberte si akýkoľvek koníček či záujem, ktorý vy a váš partner môžete robiť spoločne. To môže posilniť vaše citové puto a vzájomné pocity túžby.

11. Pravidelné cvičenie

Menej stresu, zlepšenie nálady a vyššie sebavedomie sú všetky zdravotné výhody cvičenia a zároveň môžete spoločne naštartovať váš sexuálny apetít.

Pravidelný sexuálny život je vynikajúci pre naše zdravie. Tak prečo sa mu vyhýbať? Vyskúšajte niektoré z týchto rád a užívajte si opäť s radosťou spoločné chvíle.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom