Ako zabaliť darčekovú poukážku, aby spravila čo najväčší efekt

Ako zabaliť darčekovú poukážku, aby spravila čo najväčší efekt
Ako zabaliť darčekovú poukážku, aby spravila čo najväčší efekt Bigstock

Darčekové poukazy sú skvelý spôsob, ako niekomu darovať čas na seba alebo nechať ho vybrať si podľa svojej chuti. Pridajte im na výnimočnosti kreatívnym zabalením, aby sa pod vianočným stromčekom nestratili.

Vyhraďte si jeden z adventných večerov a spravte si doma tvorivú dielničku. Aj „obyčajná‟ darčeková poukážka môže svojím balením odkazovať, že ste si na darčeku naozaj dali záležať. Navyše, keď poukážkou naozaj vystihnete to, čo obdarovaného skutočne poteší, či už sú to predplatené kávy v obľúbenej kaviarni alebo poukaz na oddych vo wellnesse, radosť pod stromčekom bude zaručená.

1. Obálka s tváričkou

Vyčarujte úsmev na tvári ešte skôr, než sa vaši drahí dozvedia, čo dostali. Postará sa to o to veselé balenie v podobe zvieratka, napríklad soba. Pohyblivé očká zoženiete v kreatívnych potrebách alebo papiernictvách, parožie vystrihnite z farebného papiera a o červený nos sa postará veľký gombík.

Obalka.jpg
Zdroj: Bigstock

2. Využite materiály z prírody

Aj počas zimnej prechádzky sa dá nazbierať množstvo krásnych prírodných materiálov, ktoré môžete využiť pri dekorovaní darčekov. Vďačné sú vetvičky ihličnanov alebo tují, ktoré sú zelené aj v zime. V lese či parku môžete nájsť aj šišky alebo rôzne bobuľky. Najviac im to svedčí s obálkami či papiermi v prírodných tónoch a jednoduchým špagátom.

Obalka 2.jpg
Zdroj: Bigstock

3. Japonská technika furoshiki

Ak chcete pri balení darčekov vyrobiť čo najmenej odpadu, zvážte tradičnú japonskú metódu balenia „furoshiki‟. Ide pri nej o balenie vecí do textílií, ktoré sa potom môžu znovu použiť. Zabaľte poukážku napríklad do peknej šatky, ktorá samotná bude darčekom.

Obalka 3.jpg
Zdroj foto: Bigstock

4. Prekvapenie vo vnútri

Zvonku môže obálka vyzerať nevinne, no pri jej otvorení môže prísť aj dvojité prekvapenie. Vystrihnite z farebného alebo lesklého papiera hviezdičky, snehové vločky či iné vianočné motívy, ktoré doplnia poukážku. Pozor však na príliš malé trblietky a flitre, ktoré nemusia byť až také príjemné prekvapenie, keďže sa ich dosť ťažko upratuje.

Obalka 4.jpg
Zdroj: Bigstock

5. Pečiatky zo zemiakov

Chcete do predvianočného tvorenia zapojiť aj vašich najmenších? Vyrobte im pečiatky, ktorými môžu ozdobiť jednofarebné baliace papiere. Stačia vám na to zemiaky, ktoré prekrojíte na polovicu a vyrežete z nich tvary ako srdiečka či hviezdičky. Potom ich stačí už len namočiť do farby.

Obalka 5.jpg
Zdroj: Bigstock

6. Kancelárske spinky ako ozdoby

Jednoduché ozdôbky môžete vyrobiť aj z dlhej chvíle v kancelárii. Kancelárske spinky sa dajú dobre ohýbať do rôznych tvarov, napríklad veľmi jednoducho z nich ohnutím vytvarujete srdiečko, alebo sa inšpirujte obrázkom a vytvorte z nich číslo roka, ktorý onedlho spríjemní obsah obálky.

Obalka 6.jpg
Zdroj: Bigstock

7. Pribaľte sladkú dobrotu

Poukážku možno síce obdarovaní využijú až v nasledujúcom roku, ale môžete k nej pribaliť niečo, čo si môžu vychutnať aj hneď, ak im dovolia plné bruchá z vianočnej hostiny. Čokoládová lízanka skvele splní dve úlohy – aj ako ozdoba, aj ako pochúťka. 

Obalka 7.jpg
Zdroj: Bigstock

Ešte neviete, čo darovať pod stromček, ale darčeková poukážka znie ako dobrý nápad? Wellness Hotel Patince**** ponúka rôzne typy poukazov od celého dňa v bazénom svete až po pobyty, vrátane možnosti vlastného výberu pobytov a procedúr. Vybavíte ich aj tesne pred Vianocami z pohodlia domova na webe hotela.

Obalka 8.jpg
Zdroj: WHP

Inzercia

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom