Ako vyzerať skvelo a sebavedomo, aj keď máte zlý deň?

Sexi, žena, kráska
Ako vyzerať skvelo a sebavedomo, aj keď máte zlý deň? Thinkstock

Poznáte to. Každá z nás má niekedy katastrofálny deň. To však tomu nebráni, aby ste vyzerali sebavedomo aj počas týchto chvíľ.

O tom, či sa cítime fantasticky alebo nie, rozhoduje predovšetkým naše sebavedomie. Sebavedomí ľudia sa akosi prirodzene stávajú centrom pozornosti, a to bez ohľadu na to, ako vyzerajú. Čo tak sa nimi inšpirovať? Pochmúrne a sebakritické myšlienky nahraďte pozitívnymi a snažte sa sústrediť na to, čo na sebe máte rada a v čom ste dobrá. Máte napríklad rada svoje vlasy či oči? Máte zaujímavý hlas či talent na jazyky? Pochváľte sa a pokojne si v duchu alebo nahlas povedzte, že ste úžasná!

Žiadne porovnávanie

V dnešnej dobe je naozaj ťažké neporovnávať sa s inými, ale pravda je taká, že neustále porovnávanie nám na sebavedomí nikdy nepridá. Každá z nás je jedinečná, všetky máme jedinečné vlastnosti, silné aj slabé stránky.  Najlepšiu službu si preukážete, ak budete samu seba vnímať ako individualitu, nie ako lepšiu alebo horšiu verziu niekoho iného.

Úsmev je kľúčom

Úsmev funguje v prípade pochmúrnej nálady ako okamžitá vzpruha. Neveríte? Skúste sa usmiať, aj keď to tak v skutočnosti necítite a uvidíte či sa niečo zmení. Okrem toho, že dokáže navodiť dobrú náladu, úsmev každému svedčí. Keď sa usmievate, ľudia vás vnímajú ako krajších – okrem toho,  úprimný úsmev váš výzor celkovo omladí.

Zmena je život

Aj móda či make-up sa niekedy môžu zunovať, najmä ak sme ich roky nezmenili. Čo tak sa odhodlať na poriadnu zmenu štýlu? Dokonca aj malá zmena v obliekaní alebo make-up štýle nás vie nabudiť a dodať optimizmus, čo sa prejaví aj na našom celkovom vyžarovaní. Nový účes, či dokonca obyčajná zmena rúžu dokážu divy. Pri troche snahy si každá žena vie nájsť štýl, v ktorom sa cíti krásna a sama sebou. Nájdite ten svoj a uvidíte, že sa to pozitívne prejaví aj na vašom sebavedomí.

Venujte sa sebe

Ak ste vystresovaná a napätá, pravdepodobne sa nebudete cítiť ako tá najkrajšia bohyňa. Ak sa dá, vyhraďte si vtedy aspoň chvíľku len pre seba, ak máte možnosť tak pokojne aj hodinu či celý deň. Choďte do prírody, na jogu, alebo meditujte. Vy sama najlepšie viete, čo vám dodáva energiu a prospieva vám. Len keď venujeme dostatočnú pozornosť starostlivosti o telo a dušu, budeme sa cítiť a vyzerať dobre. A keď sa cítime dobre, naše vyžarovanie to odráža.

Vystrieť chrbát!

Držanie tela prezrádza mnohé o tom, akú máte o sebe mienku. Ľudia ktorí chodia vzpriamene akoby o sebe neverbálne hovorili, že si veria a cítia sa príťažlivými. Aj keď sa teda občas necítite krásna,  vďaka vystretému chrbtu a pleciam zatlačeným dozadu budete navonok pôsobiť sebaisto. Vždy keď sa prichytíte pri tom, ako sa hrbíte, vedome sa vystrite a uvidíte, že sa okamžite budete cítiť sebaistejšie.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom