Ako trénovať pod dohľadom osobného trénera doma?

Ako trénovať pod dohľadom osobného trénera doma?
Ako trénovať pod dohľadom osobného trénera doma? Thinkstock

DJ/PR Odrádza vás návšteva fitness centra? Preferujete tréning doma? Je to v poriadku, domáce prostredie môže byť vhodným stimulantom pre efektívny tréning. Ak sa toto pohodlie umocní okamžitou dostupnosťou bez potreby ďalšieho vybavenia a cestovania, prináša hneď niekoľko výhod. Sú to tie, ktoré šetria čas, náklady a často stoja v ceste k vašim pravidelným tréningom.

Pravidelnosť tréningu je pre dosahovanie výsledkov nevyhnutnosťou. Ako však pravidelne trénovať? Riešením môže byť online osobný tréner.

Rozdiel medzi fitness centrom a domácim prostredím je len v tom, že tréner nebude stáť za vašim chrbtom, ale bude vás kontrolovať a usmerňovať cez zariadenie, ktoré máte pre sebou (telefón, tablet, počítač, …).

Ako prebieha online tréning s osobným trénerom?
Službu tréningov si objednáte cez internet na webe pohyb.sk. Následne prebehne prvá hodina s úvodnou konzultáciou s trénerom. Na nej si okrem iného dohodnete termíny tréningov a vašou úlohou sa bude v dohodnutom termíne prihlásiť.

Aké vybavenie potrebujete na online tréning doma?
Predmetom úvodnej konzultácie sú aj vybavenie, možnosti, schopnosti i ciele. Na tréning nepotrebujete nič, len svoje telo. Všetko, čo máte doma z vybavenia alebo súčasti domácnosti (stolička, fľaše s vodou, knihy, …) si dohodnete s trénerom tak, aby vám to vyhovovalo. Všetko čo budete mať a vedieť použiť navyše, tréningové možnosti zvýšia. Nie je problém odcvičiť bez pomôcok a v domácej posilňovni. Dôležité je, aby vám to vyhovovalo.

Dsc_8188.jpg

Ciele a výsledky online tréningu s osobným trénerom
„Tréning a jeho výsledky sú obdobné ako v prípade návštevy fitness centra. Tréning je plnohodnotný a maximálne efektívny, tak aby spĺňal všetky profesionálne náležitosti – bezpečnosť, funkčnosť, možnosti i sledovanie cieľov. Ciele tréningu ako sú spaľovanie tuku, nárast a budovanie svalov, zlepšenie pohybových a silových schopností, zlepšenie kondície a zdravia – to všetko je možné realizovať online tréningom aj doma.“ hovorí Ľuboš Gsch, tréner a autor kníh Začni cvičiť s POHYBom pre mužov a Začni cvičiť s POHYBom pre ženy. Prekážka podľa jeho slov nie je v možnostiach, ktorými cvičenec disponuje, ale v jeho pravidelnosti a prístupe. „Mojou úlohou je pozitívne vplývať na cvičencovu pravidelnosť a prístup.“

Podľa čoho cvičiť?
Či už ide o osobný tréning, online osobný tréning, skupinové cvičenie alebo knihy, či online program, Ľuboš Gsch je otvorený akémukoľvek názoru, pretože to považuje za možnosť zlepšenia. „Každý z nás je individuálny a inklinujeme k niečomu inému. Za niečo viac ako 20 rokov tréningu a viac ako 15 rokov tréningovej praxe viem, že preto, aby bol tréning efektívny, si musíme rozumieť a „sadnúť“ ako ľudia. Až následne môžeme spolupracovať a tvoriť hodnotný výsledok, ktorým je pre tieto potreby cvičencova spokojnosť a zlepšenie jeho fyzických proporcií.“ Konštatuje Ľ. Gsch. Jeho cieľom je, aby cvičenec dosiahol výsledky, po akých túži. A ak mu s nimi môže pomôcť, sú to aj jeho výsledky. Je to spoločný „boj“. Spoločný výsledok, ktorého si strojcom je cvičenec.

Začni cvičiť s POHYBom

V prípade, že uprednostňujete tlačené verzie tréningových plánov, sú pre vás tie správne knihy Začni cvičiť s POHYBom for Women (pre ženy) a Začni cvičiť s POHYBom for Men (pre mužov). V knihách je zachytený kompletný tréningový proces pre začiatočníkov. Krok po kroku sa dozviete všetko čo máte, kedy a ako trénovať. Každý tréning je rozdelený do prehľadnej tabuľky cvikov a cviky sú popísané, vrátane celej techniky a fotografií. Presne tak viete čo, kedy a ako trénovať na najbližších 3 (6) mesiacov. Dôraz je kladený na jednoduchosť a efektivitu. Väčšinu z opísaných tréningov viete odtrénovať aj v pohodlí domova a s trochou kreativity zvládnete doma takmer všetko. Cieľom je, aby vás tréning bavil. Zbaví vás prebytočného tuku, vybuduje svaly tam, kde majú byť. Zlepší vašu kondíciu i zdravie.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom