Ako správne nalíčiť linku pre váš tvar oka?

Mejkap,  líčenie, beauty, krása, krásky
Ako správne nalíčiť linku pre váš tvar oka? Thinkstock

Niektoré z nás majú veľké oči, iné zas padnuté viečka. Viete, aká je tá správna voľba pokiaľ ide o zvýraznenie vášho pohľadu pomocou líčidiel?

Každá z nás má iné črty tváre, inú postavu, iné vlasy. Rovnako aj naše oči sa líšia, avšak ich tvar môžeme zaradiť do niekoľkých typov. Očná linka je spôsob líčenia, ktorý sa hodí každej žene, avšak ju treba vedieť prispôsobiť oku, resp. využiť korekciu pri líčení, keďže milimetrami ovplyvňujeme tvar oka.

Mandľové oči

Mandľový vzhľad oka za považuje za najdokonalejší typ oka. Pri všetkých ostatných typoch očí sa väčšinou snažíme docieliť drobnými korekciami práve mandľové oči. Pri takomto tvare sa snažíme oko zachovať a nemeniť jeho pôsobenie. Ideálne je urobiť jemné tenučké linky najmä pri vnútorných kútikoch. Smerom k vonkajším kútikom linku jemne nalíčte hrubšiu.

Padnuté viečka

Padnuté viečka sa všeobecne najťažšie maskujú, keďže sa jedná skôr o kozmetický problém, než o stavbu oka. V ideálnom prípade si môžete dať prevísajúcu kožu odstrániť. Pri líčení však musíte myslieť na to, že jemnú linku nemusí byť vidieť, takže sa ju snažte urobiť hrubšiu. V tomto prípade treba poukázať na riasy, ktoré dokážu celkové pôsobenie oka vylepšiť.

Dolu otočené oči

Pokiaľ vonkajšie kútiky vašich očí majú smerovanie skôr nadol, je potrebné opticky oči vytočiť dohora. Docielite to pomocou tzv. mačacích očí. Linky tesne nad vonkajším kútikom otáčajte smerom ku chvostíkom obočia. Zdanlivo tak upozorníte na dominantu hornej línie oka.

Guľaté oči

Guľaté oči majú takmer rovnakú výšku ako šírku. Sú veľmi symetrické, čo asi jedine pri očiach potrebujeme ovplyvniť. Aby pôsobili užšie a dlhšie, tomuto typu sa hodia najmä mačacie predĺžené linky. Takto oko akoby natiahneme do strany.

Malé oči

Existuje jednoduché riešenie na to, aby vaše malé oči vyzerali väčšie. Urobte hrubšiu linku v predĺženom štýle, pričom linky rozmazávajte tieňom smerom do plochy. Na spodnú časť viečka, do tzv. vlhkého viečka naneste bielu ceruzku a pod mihalnice urobte do plochy rozmazanú tmavšiu linku. Takýmto spôsobom oko viac otvoríte.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom