Ako správne hydratovať vašu pleť?

Krásna žena a starostlivosť o pleť
Krásne vlasy a pokožka www.thinkstockphotos.com

Každá pleť potrebuje iný typ pleťovej kozmetiky. Dokážete si vybrať denný a nočný krém? Viete čo by mal obsahovať?

Suchá pleť

Ak neustále trpíte suchou pokožkou, ktorá má šupinky a drsný povrch, výrazne vám chýba hydratácia. Pre suchú pleť sú ideálne krémy bohaté na výživné zložky. Ľahké a mastné krémy a gély nemusia spĺňať želaný efekt. A nie všetky bohaté krémy sú si rovné. Nájsť hydratačný krém, ktorý je plný liečivých zložiek ako avokádový olej, esenciálne mastné kyseliny a antioxidanty, je náročné. Denná dávka týchto zložiek prinesie úľavu a pomoc pri liečbe zdravotných ťažkostí.

Mastná pleť

Pre mastnú pleť je príznačná nadprodukcia kožného mazu. Často krát sa ženy pletú a myslia si, že mastná pokožka sa nesmie krémovať. Nie je to pravda. Aj táto pleť, rovnako ako suchá, trpí nejakým problémom. Potrebuje zložky absorbujúce maz a eliminujúce jeho tvorbu. Doprajte svojej pleti výrobky s rastlinnými výťažkami, ľahkej konzistencie.

Zmiešaná pleť

Máte problém lokálneho sušenia, no niekde sa vám tvoria vyrážky? Mastíte sa v T-zóne a vaša pleť sa mení spolu s ročným obdobím? Potom si jednotlivé zóny na tvári vyžadujú zvlášť pozornosť. V mastnejšej zóne používajte ľahšiu formu hydratácie a pre suché plochy použite bohaté výživné krémy.

Citlivá pleť

Ak vaša pleť sčervená na dotyk a každý výrobok vám spôsobuje podráždenie, vaša pokožka je mimoriadne citlivá. Potrebujete krémy s jednoduchým zložením a s upokojujúcimi zložkami. Výrobky s aloe vera sú ideálne pre upokojenie citlivej pokožky. Pleť so sklonmi k ekzémom a alergiám si vyžaduje prípravky bez obsahu parabénov.

Aknózna pleť

Aj keď akné sa môže zdať ako nočná mora, existujú špecifické produkty, ktoré pomáhajú tomuto problému kože. Benzoyl peroxid zabíja baktérie, ktoré spôsobujú škvrny, zatiaľ čo kyselina salicylová spomaľuje vylučovanie buniek, aby sa zabránilo upchatiu pórov.

Protivráskové krémy

Prevencia a vyrovnávanie vrások je v hornej časti nášho zoznamu priorít. Už vo veku dvadsať až tridsať rokov riešia ženy to, ako sa postarať o to, aby sme zastavili vek našej pokožky. Zložky ako peptidy, retinol a antioxidanty sú potrebné prísady produktov, ktoré pôsobia antivráskovo.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom