Ako si vyrobiť úžasný prírodný sprchový gél a gél na holenie v jednom?

Domáci sprchový gél

Vyrobte si s nami sprchový gél plný bohatej peny, vône a super zloženia. Môžete ho navyše niekomu dať ako darček.

Tento sprchový gél krásne hydratuje a je predovšetkým taktiež prirodzený vášmu telu. Získate s ním pocit istoty po celý dlhý deň.

Poslúži aj pri holení

Kombinácia ingrediencií prepožičiava vašej pokožke extra vláčnosť a jemnosť. S týmto sprchovým gélom sa v pokoji oholíte bez výsledku podráždenej pokožky . A hodí sa aj na cesty. Nemusíte si so sebou baliť niekoľko kozmetických prostriedkov. Postačí vám jeden sprchový gél, ktorý slúži ako prostriedok na umývanie tváre, tela i pena na holenie .

Viac o jednotlivých zložkách:

Med

Med pôsobí na vašu pokožku ako balzam. Pomáha jej udržať vlhkosť a pružnosť. Tým pádom ju teda nevysušuje a vďaka tomu sa hodí pre zrelú aj suchú pokožku . Zmierňuje aj pocit svrbenia a urýchľuje procesy hojenia.

Tekuté kastílske mydlo

Použitie čistého tekutého kastilského mydla má svoj účel – pení aj bez pridania chemických prísad .

Nosný olej

Olej je tu zárukou toho, že sa ľahko vstrebe do pokožky. Medzi populárne oleje patrí jojobový a hroznový . Vďaka tomu bude vaša pokožka extra hydratovaná a nebudete nútené používať ešte hydratačné telové mlieko. Hravo zastane rolu všetkých kozmetických prípravkov v jednom.

Vitamín E

Jeho podiel tu má význam nielen ako antioxidant, ale aj pre dlhšiu trvanlivosť. Keď je vaša pokožka viac namáhaná, čo sa deje predovšetkým v letných a zimných mesiacoch, je luxusným zvlhčujúcim produktom číslo 1. Slúži súčasne aj na nápravu štruktúr pokožky .

Esenciálne oleje

Hodí sa predovšetkým v prípadoch, že máte problémy s pokožkou. Ich účel je veľmi pestrý – od upokojenia, zahojenia, dezinfekcie až po nápravu . Pokožku tiež príjemne prevonia. Vyberajte z radov 100% prírodných olejov bio kvality.

Čo budete potrebovať?

  • ⅔ šálky tekutého kastilského mydla
  • ¼ šálky medu
  • 2 čajové lyžičky jojobového oleja (možno aj sladký mandľový, hroznový, sezamový alebo olivový olej)
  • 1 čajová lyžička vitamínu E v olejčeku
  • 50-60 kvapiek esenciálnych olejov

Všetky ingrediencie odmerajte a zmiešajte vo fľaši so striekacím vrškom a dobre pretrepte. Naneste na mokrú špongiu alebo špongiu a už si užívajte nehy a starostlivosť, ktorú vám tento exkluzívny umývací gél prinesie!

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom