Ako sa zbaviť tuku pod zadkom?

Tuk na zadku

Nemožno posilňovať len partiu zadku a dúfať v zázrak…

Pre pekné a pevné pozadie bude potrebné nabrať svaly.

Tuk na zadku
https://www.gettyimages.com

Ak chcete, aby táto problematická oblasť zmizla, je naozaj najúčinnejšie cvičiť celé telo tak, aby sa zlepšila celková kondícia..

Toto vám pomôže:

Beh
Beh je vynikajúce cvičenie pre úplné zníženie telesnej hmotnosti a zmenšenie množstva tuku v tele. Beh dodá vašim nohám aj zadku krásny tvar a ako bonus si zlepšíte funkciu srdca a pľúc. Navyše k behu nepotrebujete okrem kvalitnej obuvi žiadne ďalšie špeciálne vybavenie, takže ide o celkom nenákladný spôsob formovania postavy.

Schody
Opustite svet výťahov a eskalátorov, kedykoľvek to bude možné, nahraďte ich pekne šľapaním po schodoch. Vaša kondícia sa zvýši, kalórie sa rýchlo spália a svaly na pozadí sa spevnia.

Tip: Svalovina spaľuje viac kalórií ako tuk, takže sa predovšetkým sústreďte na posilňovanie svalov. Budovanie svaloviny vám pomôže spaľovať prebytočný tuk a nastaví vaše telo tak, aby zostalo štíhlejšie z dlhodobého hľadiska.

Výpady
Ide o veľmi účinný cvik na posilnenie sedacích a stehenných svalov, ktorý môžete vykonávať v pohodlí domova. Výpady dokonale spevnia zadok i stehná. Počas každej série kombinujte výpady vbok, vpred a priečne výpady.

Drepy

Drepy sú hlavným cvikom mnohých spevňujúcich cvičebných plánov, pravdepodobne kvôli ich schopnosti pracovať s niekoľkými svalmi súčasne. Počas drepov, ak sú správne vykonané, posilňujete zadok, nohy a brucho.

Zanožovanie
Zanožovanie môžete vykonávať v kľaku, alebo v stoji. Podobným cvikom je unožovanie, ktoré tiež môžete medzi cviky zaradiť.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom