Ako rozpoznať prvé príznaky menopauzy? Možno o tomto ste nevedeli

žena, starnutie, menopauza
Thinkstock

Vedeli ste, že prvé symptómy prechodu sa môžu objaviť už v 30tke? Tu sú pre vás zaujímavé informácie.

Mnoho žien netuší, že menopauzu predchádza tzv. prechodné obdobie, ktoré v mnohých prípadoch trvá aj desať rokov. Čiže pokojne ju veľa žien zažíva už v tridsiatke. Vedeli by ste rozpoznať príznaky? A často nepravidelná menštruácia nemusí znamenať jediný symptóm tohto obdobia ženy.

Je to menopauza– váš vzťah k partnerovi je stále hlboký, ale napriek tomu necítite žiadnu sexuálnu túžbu. (Dôvodom je pokles hormónov).

Nie je to menopauza – vaše city k partnerovi vychladli, necítite túžbu po milovaní aj z dôvodu, že užívate niektoré lieky ako napríklad antidepresíva, či lieky na vysoký krvný tlak.

Je to menopauza – máte skutočné návaly horúčavy: náhle intenzívne pocity tepla spojené s potením a zrýchlil sa vám tiež srdcový tep.

Nie je to menopauza– pocity tepla nie sú tak intenzívne, zvyčajne bývajú spojené s obdobím pred menštruáciou alebo v súvislosti s užívaním antidepresív.

Je to menopauza– z nevysvetliteľných príčin nemôžete spať a počas noci sa potíte.

Nie je to menopauza– ste v strese, alebo vaše bezsenné noci  sa zväčša objavia počas predmenštruačného obdobia.

Je to menopauza– napriek tomu, že ste nezmenili stravovacie návyky, či životný štýl, schudli ste niekoľko kíl. Je to preto, že vaše telo má menej estrogénu, čo sa prejaví stratou telesného tuku.

Nie je to menopauza– schudli ste vďaka tvrdej drine v telocvični, či diétam. Alebo ste začali užíva lieky ako napríklad antihistamiká.

www.womenshealthmag.com

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom