Ako prebudiť unavený vzťah

Ako prebudiť unavený vzťah
Ako prebudiť unavený vzťah Foto: ilustračné, GettyImages

Nejeden vzťah upadne po nejakom čase do stereotypu a nudy. Nečinne sa prizerať, že sa tak deje, je takmer istou predzvesťou konca. Nemusí to tak ale dopadnúť, niekedy stačí využiť vlastnú kreativitu a pozdvihnúť tak vzťah na uspokojivejšiu úroveň.

Všetci sme sa narodili s darom kreativity. Čo s ňou urobíme, už záleží čisto na nás. Možno ju využiť na úspech v podnikaní, umení, na písanie alebo budovanie lepších vzťahov, tvrdí medzinárodná rečníčka, spisovateľka a zakladateľka centra pre transformačný koučing Mary Morrisseyová.

Obzvlášť vo vzťahoch potom podľa nej neexistuje žiadny limit pre to, ako kreativitu využiť. A ponúka rovno tri tipy, ako prebudiť unavený vzťah.

Predstavte si, aké to je, cítiť sa znova nažive

Skvelý vzťah je taký, v ktorom si obaja partneri dokážu a vedia užívať život naplno, keď sú spolu. Čím sa to môže prejavovať?

  • Zvuk hlasu vášho náprotivku a pohľad na jeho tvár vás napĺňa radosťou.
    Žasnete nad tým, aké vás stretlo šťastie, že môžete byť spolu. Aj keď ste spolu dlho.
    Tešíte sa zo spoločných šťastných chvíľ a oceňujete lásku a podporu vo chvíľach ťažkých.

Požiadajte o spätnú väzbu, buďte otvorení odpovediam

Obnoviť a tiež vylepšiť vzťah je možné tým, že sa naučíte pracovať so všetkými vecami, ktoré spôsobujú nezhody, a pokúsite sa situáciu napraviť.

Sú napríklad mobily či televízia rušivým elementom, ktorý vás rozdeľuje? Povedzte to partnerovi a skúste navrhnúť riešenie. Rovnako ale buďte otvorení jeho návrhom. Komunikácia je vždy zásadným krokom, avšak mnohokrát ju zatieňujú zlé návyky.

Vykonajte pozitívne zmeny

Akonáhle raz zistíte, aké vzorce správania vášmu vzťahu najviac ubližujú, môžete na nich začať dôkladne pracovať, tvrdí odborníčka. V tej chvíli prichádza najväčšie miesto pre kreativitu – nielen v tom, ako zabrániť zlému správaniu, ale ako sa naučiť byť voči sebe ohľaduplnejší, ústretovejší a milejší.

Ako príklad uvádza odborníčka jeden návrh – ak budete mať kedykoľvek pri stretnutí s partnerom potrebu siahať po mobile namiesto debaty či zábavy s ním, skúste radšej nájsť na náprotivku niečo, čo na ňom naozaj obdivujete.

„Tým nielen odstránite prekážku vzťahového šťastia, ale zároveň otvoríte cestu k tomu, aby ste si všimli veci, ktoré ste možno predtým považovali za samozrejmosť,“ dopĺňa.

Zdroj: www.novinky.cz

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom