Ako ochrániť pokožku v zime a dodať jej všetko, čo potrebuje?

Pokožka v zime

Koža šupinatie , svrbí, páli a potom kvôli tomu vznikajú menšie či väčšie prasklinky, ktoré môžu prerásť do vážneho problému.

Strava

Zo všetkého najskôr sa zamerajte na svoj jedálniček. Je dobré ho obohatiť o čerstvú mrkvu, ovsené vločky a obilniny, sladké zemiaky či olivový olej. Presne tieto potraviny dodajú pokožke vitamín A, E, B6 a taktiež tak potrebné antioxidanty.

Domáci krém je najlepší

Denne svoju pokožku taktiež premazávajte prírodnými maslami a olejmi. Najlepšie je bambucké maslo či mandľový alebo jojobový olej. Samozrejme si môžete telový krém vyrobiť aj v pohodlí vášho domova.

Vo vodnom kúpeli si rozpustite 7 g nastrúhaného včelieho vosku a potom k nemu pridajte 2 lyžice mandľového oleja, 2 lyžice kokosového oleja a 3 kvapky ružového oleja.

Varte 15 minút a nakoniec do zmesi primiešajte 1 lyžicu sypaného zeleného čaju. Zmes preceďte cez tenké plátno a vyšľahajte ju dohladka. Krém preložte do uzatvárateľnej, najlepšie sklenenej nádobky.

Domáce masky

Vyskúšajte aj prírodné masky, ktoré nemusíte použiť len na tvár, ale pokojne na celé telo. Najúčinnejšia je maska ​​banánová. Roztlačte si v miske 1 banán, zmiešajte ho s 1 žĺtkom a 2 polievkovými lyžicami kvalitného olivového oleja. Masku nechajte pôsobiť aspoň 20 minút.

Výborne poslúži aj maska ​​z 1 ušľahaného bielka zmiešaného s 1 čajovou lyžičkou citrónovej šťavy. Tentokrát nechajte masku pôsobiť iba 10 minút. Keď si aspoň raz týždenne tieto masky pripravíte, bude pleť krásne vyživená a chránená pred chladom.

A ak sa vám nechce robiť s maskami, využite starú dobrú masť, ktorou si potrite pokojne celé telo. Zabaľte sa do plachty a aspoň pol hodinu takto odpočívajte.

Umelé materiály

Oblečenie z umelých materiálov taktiež môže nepríjemne dráždiť kožu, preto sa predovšetkým v zimných mesiacoch zamerajte na to, aby ste nosili spodné oblečenie z prírodných materiálov, napríklad z bavlny. Vyhýbajte sa tiež sprchovým gélom, šampónom a mydlám, ktoré obsahujú alkohol a chemické látky.

Kakaové maslo

Nechce sa vám vyrábať domáci krém? Zaobstarajte si Kakaové maslo krém na ruky s olejom canola, ktorý zjemňuje, regeneruje a vyživuje vašu pleť. 

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom