Ako ochrániť domáce zvieratko? Medzinárodná kampaň prichádza s novou pomôckou už aj na Slovensko

Ochrana zvierat
Foto: Botticelli

Vplyv teplotných a sezónnych zmien ohrozuje zdravie a správanie domácich zvierat.

Zhodli sa na tom 18 poprední vedeckí odborníci pre medzinárodnú kampaň Protect Our Future Too, ktorá sa zaoberá ochranou a starostlivosťou o domáce zvieratá. Najväčšiu hrozbu predstavuje zvýšenie výskytu parazitov, predovšetkým kliešťov, ktoré sú schopné prežívať dlhšie a byť aktívnejšie vďaka čoraz teplejším podmienkam.

V dôsledku ich migrovania a väčšieho množstva sa zvyšuje riziko nakazenia jedným z mnohých nebezpečných ochorení, ktoré prenášajú. Keďže kliešte predstavujú priamu hrozbu pre zdravie domácich miláčikov, kvôli vyšším teplotám je ich ochrana pred problémami s tým spojenými dôležitejšia ako kedykoľvek predtým.

Kampaň prišla s novou digitálnou službou PET METEO, ktorá slúži ako pomôcka pre majiteľov. Po pripojení k meteorologickej službe  vie na základe PSČ poradiť ako adekvátne ochrániť  a ako sa správne postarať o psa alebo mačku. Ponúka viacero tipov, rád a trikov do rôzneho počasia, ako aj upozorňuje na všetky nebezpečenstvá, ktoré môžu domáce zvieratá ohrozovať.  Pre viac informácii navštívte stránku www.protectourfuturetoo.com/sk/PET-METEO/.   Nezabúdajte, ich život je vo vašich rukách.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom