Ako nosiť legíny, aby ste neurobili módnu chybu?

Damske leginy.jpg
Foto: Pexels

Bez ohľadu na to, či máte na sebe tréningové legíny alebo obyčajné dámske legíny, ktoré nahradia pod šatami pančucháče, musíte pamätať na niekoľko dôležitých pravidiel dobrého štýlu. Keď ich budete dodržiavať, spriatelíte sa s legínami a vytvoríte módne a jedinečné štylizácie. Pozrite sa, ako nosiť legíny, aby ste neurobili módnu chybu.

Ako nosiť tréningové legíny?

Každý outfit by mal byť primeraný situácii, v ktorej sa nachádzame, preto ak si kupujete tréningové legíny, používajte ich len na cvičenie. Tréningové legíny namiesto nohavíc, keď idete nakupovať? Pohodlné riešenie, ale je módne? Určite nie. Nechajte svoje tréningové legíny v trendových, živých farbách, keď idete na bicykel alebo do posilňovne.

Dámske legíny namiesto nohavíc?

V uliciach vidíme mnoho žien, ktoré sa rozhodli skombinovať športové legíny s tričkom a takto oblečené vyraziť do obchodu, kaviarne, či dokonca do práce. Prvým, základným pravidlom, ktoré možno považovať za módny gaff, je nahradenie nohavíc legínsami. Legíny dopĺňajú športový outfit, ale nemali by sa dávať na roveň nohaviciam.

Aby ste sa vyhli jednému z najväčších módnych trapasov, vyhnite sa lacným dámskym legínam z ľahkého materiálu. Ako ich spoznať? Oblečte si legíny, opýtajte sa niekoho vo svojom okolí na odpoveď na farbu spodnej bielizne. Ak je táto odpoveď správna, znamená to, že Vaše dámske legíny sú priesvitné a určite by ste ich mali vymeniť za kvalitnejšie.

S čím kombinovať dámske legíny?

Už vieme, že dámske legíny v kombinácii s tričkom sú vhodné len do fitka. Ak plánujete odísť z domu v športových legínach, uistite sa, že máte tie správne doplnky, aby ste vyzerali štýlovo.

K legínam si oblečte sukňu alebo minišaty, šortky či tuniku a legíny nahradia v takejto kombinácii pančucháče. Prehoďte si sako alebo bundu cez vrch a Váš outfit je pripravený!

Sú športové legíny vhodné pre každú postavu?

Keď sa rozhodnete použiť športové legíny na vytvorenie každodenného outfitu, pamätajte na to, že priliehavé a tenké legíny zdôraznia všetky nedostatky Vašich nôh. Ľudia väčších rozmerov by sa mali vyhýbať farebným a vzorovaným legínam, ktoré postavu zväčšia a navyše zvýraznia jej nedostatky.

Neznamená to, že dámy nespokojné so svojou postavou nemôžu nosiť dámske legíny. Obliecť by si mali však tmavé matné športové legíny, ktoré pomôžu skryť nedokonalosti a opticky zoštíhliť postavu.

Ďalší módny gaffe je nosiť príliš malé a príliš krátke legíny. Určite ani jednej z nás nezáleží na skrátení postavy a nepohode. Je lepšie nosiť športové legíny s väčšou veľkosťou, ako sa pchať do príliš malých.

Dámske legíny – dajú sa nosiť s vysokými opätkami?

Keďže dámske legíny sú športové, ich spojenie s vysokými opätkami nebude vyzerať štýlovo v každej situácii. Vyberte ploché topánky, ako sú balerínky alebo tenisky. Hrubšie dámske legíny, ako sú jeggings, sa dajú ľahko kombinovať s vysokými opätkami, členkovými topánkami alebo klinovými podpätkami.

Informačný servis

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom