Ako nezaostať na materskej dovolenke

Ako nezaostať na materskej dovolenke

Každá mamička vie, o čom je reč. Svet, v ktorom sa ocitne po narodení dieťaťa býva úplne odlišný od toho doterajšieho.

Vašou dennou témou je papanie, stolica vášho dieťatka a váš slovník sa začína podobať slovníku vášho bábätka. Keď sa potom ocitnete v inej spoločnosti, zabúdate sa správne vyjadrovať. Cítite sa nesvoja a pripadáte si hlúpo. Dá sa tomu predísť? Ako vlastne nezaostať na materskej dovolenke?

Udržujte i naďalej kontakty s priateľmi

Niekedy to býva síce problematické. Najmä, ak máte doma ešte maličké bábätko. No udržiavať kontakty s okolím potrebujete, aby ste boli stále v obraze. Aj keď teraz je pre vás jediný svet vaše dieťa, na ktoré sa zameriava všetka vaša pozornosť, snažte sa preberať s priateľmi i iné témy.

Sledujte dianie vo svete a čítajte knihy

Najväčšiu prekážku predstavuje čas. No skúste si ukradnúť pár chvíľ pre seba. Je to dôležité pre vás, ak si chcete zachovať všeobecný prehľad. Knihy nám zase pomáhajú zväčšiť slovnú zásobu.

Kontaktujte svojho zamestnávateľa

Počas obdobia na materskej sa nezabudnite ukázať aj v práci. Pripomeňte sa, nech na vás nezabudnú a počítajú s vami i naďalej. Snažte sa nevynechať tiež firemné akcie, ak vás pozvú. Oprášite tak kontakty, porozprávate sa s kolegami o súčasnej situácii a pozbierate novinky. O to ľahší budete mať potom návrat do zamestnania po ukončení materskej dovolenky.

Nezabudnite na svoje koníčky

Najlepšie sú činnosti realizované v kolektíve. Napríklad zumba, aerobik či iné cvičenie. Oponujete, že nie je na to čas? V prípade, ak máte väčšie dieťa, skúste zapojiť do toho partnera. Veď to koniec koncov robí aj pre seba. Ak vám pomôže dieťa postrážiť, aby ste sa mohli venovať svojej obľúbenej činnosti, budete potom spokojnejšia a menej vystresovaná. To sa nakoniec odzrkadlí i na rodinnej atmosfére a vašom spoločnom vzťahu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom