Ako na lesklé, bohaté a zdravé vlasy?

Zdravé vlasy

Zdravý vlas obsahuje dostatočné množstvo molekúl vody.

Zdravé vlasy
https://www.gettyimages.com

Práve vlhkosť je to, čo určuje jeho kvalitu, tvarovateľnosť a pružnosť. V suchom prostredí, na slnku alebo pri fénovaní sa voda odparuje nielen z povrchu vlasu, ale aj zvnútra.

Tým klesá jeho vlhkosť, stráca sa pružnosť a lesk. Suché vlasy sú na dotyk tvrdšie, ale napriek tomu krehké a bez lesku. Často sa štiepia, sú matné, ťažko sa češú a tvarujú.

Neoceniteľným pomocníkom sú nezmývateľné hydratačné kúry vo forme sprejov, olejov, krémov a výživných sér . Ak je to možné, nechajte vlasy prirodzene uschnúť a fénujte je len výnimočne.

10 tipov pre starostlivosť o suché vlasy

1. Suché vlasy neumývajte každý deň, odstránili by sa tak ochranné lipidy.

2. Používajte produkty určené pre suché vlasy , obsahujú menej vysušujúcich penivých látok a vďaka vyššiemu obsahu silikónu sa potom vlasy ľahšie češú.

3. Najmenej raz týždenne používajte regeneračnú masku, ktorá vlasom poskytne dodatočnú hydratáciu a uzavrie vlasový povrch, takže sa vlhkosť neodparuje.

4. Vlasy nevysúšajte príliš horúcim fénom ani nekulmujte , bez toho aby ste ich predtým proti vysokým teplotám ochránili; lepšie je nechať vlasy voľne schnúť na vzduchu než ich fénovať a narovnávať žehličkou. Ak predsa len použiť sušič, vyberte kvalitný výrobok s reguláciou teploty.

5. Pokožku hlavy si pravidelne masírujte, zlepší sa tak jej prekrvenie a podporí sa vylučovanie kožného mazu.

6. Neumývajte si vlasy príliš horúcou vodou , pretože rozrušuje vlasový povrch. Vodu používajte vlažnú alebo stredne teplú, na záver vlasy opláchnite vodou studenou (vďaka tomu budú vlasy hladké a lesklé).

7. Na úpravu vlasov nepoužívajte produkty s obsahom alkoholu, pretože vysušujú.

8. Hrebene a kefy nesmú mať ostré hroty, aby nenarušili hladký povrch vlasov.

9. Vlhké vlasy rozčešte najprv riedkym hrebeňom, mokré vlasy sú viac náchylné na poškodenie.

10. Vyhnite sa razantnému česaniu a naťahovaniu vlasov, hrubé zaobchádzanie ich poškodzuje .

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom