Ako na dokonalé lesklé vlasy?

Lesklé vlasy

Pomerne častou komplikáciou u žien je to, že vlasy strácajú svoj prirodzený lesk.

Lesklé vlasy
https://www.gettyimages.com

Ak práve tento problém vnímate v poslednej dobe aj vy sama, je ideálna doba na to, aby ste ho začala riešiť. Cesta k dokonale lesklým vlasom rozhodne nie je tak zložitá, ako si myslíte.

Správne umývanie vlasov je základ

Veľa žien si myslí, že lesk dá vlasom až následná, teda finálna starostlivosť. Opak je pravdou. Aby boli dokonale lesklé, je potrebné zamerať sa na ich samotné umývanie. Hlavnú úlohu má ako kvalitný šampón, tak i kvalitný kondicionér. Odporúčame sa zamerať na kombináciu týchto konkrétnych vlastností:

 • Výživa vašich vlasov
 • Kvalitné, ale šetrné umytie
 • Hydratácia vlasov aj vlasovej pokožky

Ďalej je potrebné mať zvládnutú aj samotnú techniku umývania vlasov . Základom je dostatočné namočenie vašich vlasov. Potom dôjde k tomu, že je šampón nanesený na ruky, kde dôjde k tomu, že je ľahko dlaňami rozomletý do ľahkej peny. Až v tejto chvíli dochádza k tomu, že je jemne aplikovaný do vlasov. Jemnosť je v danom ohľade veľmi dôležitá. Rozhodne nie je správna voľba akokoľvek silno tlačiť. Ideálne je jemne masírovať vlasy a pokožku hlavy vankúšikmi prstov. Potom by malo nasledovať dôkladné opláchnutie šampónu. Tu odporúčame klásť dôraz na to, aby vo vlasoch žiadne zvyšky šampónu nezostávali. Práve tie totiž môžu v mnohých prípadoch spôsobovať nepríjemné mastenie vlasov .

Zamerajte sa na správne fénovanie

Ak máte dlhšie vlasy, bez fénu sa jednoducho nezaobídete. Už pri jeho výbere by ste mali byť obozretná. Ak plánujete jeho kúpu, rozhodne odporúčame taký, ktorý má hubicu – tá vám umožní fúkať vzduch jedným konkrétnym smerom. Vďaka tomu môžete už pri samotnom fénovaní účes oveľa lepšie formovať, ale táto hubica má vplyv aj na to, že vaše vlasy budú vyzerať dokonale lesklo, rovnako ako sa nemusíte obávať ani ďalšieho negatíva, ktorým môže byť ich zachuchvalcovanie.

Vždy myslite na to, že správne fénovanie by malo byť vždy spojené s tým, že vlasy budete sušiť rovnomerne. A to priamo od ich korienkov, až k ich samotným končekom. Práve tento postup bude istotou, že vaše vlasy budú nielen dokonale lesklé, ale budú tiež dokonale hladké.

Ako  postupovať pri fénovaní?

 1. Pekne usušte vlasy uterákom. Nedrhnite, buďte jemní, opatrní. Vlasy vám za to poďakujú.
 2. Ak ste prívrženci ochranných lakov a podobných prípravkov, teraz prichádza vaša chvíľa. Môžete teraz na vlasy naniesť termoochranu (zabraňuje škodám pri akejkoľvek tepelnej úprave vlasov) alebo do vlasov nastriekajte nezmývateľnú starostlivosť.
 3. Teraz zakloňte sa a začnite fénovať. Prístroj nastavte na stredný stupeň (ak máte mimoriadne krehké vlasy, zvoľte nižšiu teplotu). Spodná časť vlasov môžete vyfúkať v predklone.
 4. Až budete mať takmer suché vlasy, zoberte si kvalitnú plochú kefu a vlasy rozčešte.
 5. Teraz už môžete dodať svojmu účesu požadovaný tvar, vlasom tak dodáte objem a prirodzený lesk.
 6. Vrchnú časť vlasov oddeľte a upevnite štipcom na temene hlavy. Spodná pramene začnite fúkať cez guľatú kefu dohladka.

Skúste túto techniku a sama uvidíte, že na lesk vašich vlasov má rozhodne skvelý vplyv. S čím to tiež nepreháňajte, to je teplota vzduchu, ktorý z vášho fénu vychádza. Čím je vyššia, tým viac vaše vlasy trpia a tým viac môžu byť tiež poškodzované.

Pomôžu kvalitné olejčeky na vlasy

Nielen umývanie a sušenie, ale aj následná starostlivosť je cestou k dokonalému lesku. Ak dnes môžeme skutočne maximálne odporučiť, sú to kvalitné vlasové olejčeky . Tie dnes môžete na trhu kúpiť v dvoch hlavných formách. Prvá je klasická fľaštička s olejom, ktorý nanesiete najprv na ruky a potom ho vmasírujte do oblasti vašich vlasov. Modernejšie formou sú spreje, kde je viac než jasné, že aplikácia prebehne nielen oveľa jednoduchšie, ale prebehne aj oveľa rýchlejšie. Rolu hrá hlavne kvalita daných olejčekov. Čo by teda olejčeky na vlasy mali ponúknuť pre vás a vaše vlasy?

 • Dodanie dokonalého lesku
 • Ochranu vašich vlasov
 • Výživu vašich vlasov

Zabúdať by sme nemali ani na postup spojený so správnou aplikáciou. Ak si v danom smere neviete rady, čítajte ďalej. Dôležité totiž je aplikovať olej predovšetkým na vlasové končeky. Potom jednoducho prejdite po celej dĺžke vašich vlasov. Ale nie až k samotným korienkom. A to z toho dôvodu, že aplikácia olejčeka v tomto mieste by mohla vizuálne pôsobiť veľmi nevhodne. V podstate tak, ako by to vyzeralo, že máte pokožku hlavy a samotné vlasy mastné, nie len klasicky lesklé. Určite to tiež nepreháňajte so samotným množstvom, alebo pravidelnosťou aplikácie oleja. Neustála aplikácia totiž môže spôsobovať tiež skôr nevhodný mastný efekt.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom