Ako dosiahnuť dokonalú farbu doma? Tu sú triky pred farbením

vlasy
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Ak chceme dosiahnuť perfektnú farbu vlasov, je niekoľko vecí, ktoré môžeme urobiť – či už pred farbením alebo po ňom. Vlasy budú vyzerať svieže, plné energie a farba vydrží dlhšie.

Všetci milujú vzhľad čerstvo nafarbených vlasov. Sú plné života, lesku a sú také hebké. Ja osobne to zbožňujem. Dôležité je nájsť dobrého kaderníka, ktorý vám vlasy dobre nafarbí, ale tam vaša práca nekončí. Pre skvele vyzerajúce farbené vlasy existuje niekoľko vecí, ktoré musíme pred a po farbení urobiť.

Prvá vec, ktorú musíme urobiť, je posúdiť súčasný stav našich vlasov. Či sú suché, mastné, zničené, poškodené a pod. Pýtate sa, prečo je to dôležité? Celkový stav našich vlasov pred farbením ovplyvní výsledok farbenia a aj to ako dlho farba vydrží. Takže na čo by ste sa mali pozerať?

Celkový stav vlasov pred farbením

Mastné vlasy

Ak sú vaše vlasy mastné, môže to ovplyvniť celkovú silu farby. Zamyslite sa nad tým, aké produkty ste ráno na vaše vlasy použili. Používate veľa produktov na styling vlasov? Používate oleje (napr. argánový), aby ste dosiahli, že vaše vlasy budú hebké a lesklé? Ak áno, je tu šanca, že vaša farba nezapôsobí tak, ako by ste chceli. Oleje, ktoré si dávate a zažehľujete do vlasov môžu narušiť proces farbenia. Zabraňujú farbe, aby sa lepila. Tak, čo s tým môžete robiť? Vyhnite sa aplikovaniu olejových produktov do vlasov po poslednom umytí vlasov pred farbením. Farbu nie je najlepšie dávať do čerstvo umytých a čistých vlasov, ale dajte si pozor, aké produkty na ne pred farbením použijete.

Prečo si umývať vlasy jablčným octom? Výsledok vás šokuje!

Suché vlasy

Ak sú vaše vlasy suché, možno budete chcieť farbenie vlasov odložiť a pred tým, ako ich budete farbiť, sa ich budete snažiť dať trochu do poriadku. Je dôležité aby boli vaše vlasy hydratované. Čím sú vaše vlasy suchšie, tým rýchlejšie absorbujú farbu. Ale suché vlasy v sebe pigment neudržia veľmi dlho. Nanešťastie, farba nevydrží a začne veľmi rýchlo slabnúť. Takže udržujte svoje vlasy hydratované s kvalitným hydratačným šampónom a kondicionérom, a ak sú vaše vlasy naozaj veľmi suché, použite aj hydratačnú masku pár dní pred plánovaným farbením.

Textúra

Jemné vlasy

Ak sú vaše vlasy veľmi jemné, nebudete potrebovať tak veľa času na ich farbenie, pretože farba sa do jemných vlasov dostane rýchlejšie. Je to však dobré? Nevyhnutne nie. Buďte opatrné. Ak si farbu na vlasoch necháte dlhšie, môže byť tmavšia a výraznejšia ako ste si predstavovali. A čím dlhšie si ju necháte na vlasoch, tým je väčšia šanca, že vlasy poškodíte.

Hrubé vlasy

Sú vaše vlasy silné a hrubé? Budú si vyžadovať dlhší čas, aby farbu absorbovali. Čím sú vlasy hrubšie, tým väčší je priemer jednotlivých vlákien. Tie sú potom odolnejšie voči prijímaniu farby. Mali by ste si vybrať tmavšiu farbu alebo silnejšiu farbu, aby bol pigment úplne prijatý.

Úroveň pórovitosti vlasov

Pórovitosť vlasov je asi najdôležitejším faktorom pri určovaní aká efektívna bude vaša nová farba. Úroveň pórovitosti vlasov určuje nielen ich schopnosť prijať farbu, ale aj vlhkosť. Čím sú vlasy zdravšie a viac hydratované, tým dlhšie farba vydrží. Hlavne tie z vás s dlhými vlasmi vedia, že končeky vlasov bývajú pórovité najviac. Takže vždy aplikujte farbu nakoniec na konce.

20 tipov pre krásne vlasy, ktoré vám nikto neprezradí!

Predchádzajúce produkty na farbenie vlasov

Rovnako ako informujeme nášho lekára o tom, aké lieky na predpis a vitamíny sme užívali, mali by sme nášho kaderníka informovať o produktoch, ktoré sme pred tým na farbenie používali alebo ošetreniach, ktoré sme podstúpili, hlavne v poslednom roku. Ak ste podstúpili nejaké chemické alebo špeciálne procedúry, povedzte to. Chemické vyrovnávanie vlasov je skvelým príkladom toho, čo určite nesmiete zabudnúť spomenúť. Takéto vyrovnávanie vlasov môže spôsobiť, že vaša farba bude vlasmi prijatá odlišne a vy nebudete spokojná s konečným výsledkom. Takže svojmu kaderníkovi povedzte všetko!

Akú vodu používate

Môže to vyznieť bláznivo, ale je to pravda. Voda môže ovplyvniť vašu novú farbu. Voda, ktorá obsahuje veľa chlóru a minerálov môže z krásnej hnedej farby urobiť farbu blata. Prečo? Pretože farba má tendenciu priľnúť na mineráli nachádzajúce sa vo vlasoch skôr než na vlasy samotné. Potom keď sú minerály z vlasov vymyté, vaša farba odchádza s nimi. Ak je toto aj váš problém, skúste sa pozrieť po filtri na tvrdú vodu  alebo po šampóne, ktorý pomôže odstrániť účinky tvrdej vody na vašich vlasoch pred farbením.

To je len zopár rád, ktoré by ste mali zohľadniť pred farbením. S trochou prípravy a opatrnosti sa vyhnete nepríjemným prekvapeniam pri farbení. Nezabudnite, že najkrajšie vlasy sú zdravé vlasy!

Zdroj: Herbalife

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom