Ako bezbolestne odmietnuť žiadosť o ruku?

žiadosť o ruku
Ako bezbolestne odmietnuť žiadosť o ruku? shutterstock.com

Stalo sa vám, čo ste nečakali. Niekto z vášho okolia vás požiadal o ruku. No ten niekto vám nie je veľmi sympatický. Ako ho odmietnuť, aby ho to čo najmenej bolelo?

V živote sa stretnete s rôznymi situáciami. Niektoré sú chúlostivé a dostanú vás do úzkych. Často máte problém, ako na ne zareagovať. Medzi ne patrí i žiadosť o ruku. Kým vás ani nenapadlo, že by ste s dotyčným chceli stráviť čo i len hodinu, nie ešte celý život, on sa na svoju žiadosť o vašu ruku dôkladne pripravoval. Byť teraz krutou a rázne ho odmietnuť? To závisí, či vám na tom človeku záleží. Či si to môžete dovoliť. Vysporiadať sa s tým bezbolestne býva častokrát nemožné. Veď v hre sú jeho úprimné city k vám.

Väčšinou žiadosť prichádza od kamaráta

Zažili ste s ním veľa veselých chvíľ. Spoločné akcie, večierky. Je vám s ním fajn, no vždy ste ho brali ako kamaráta. A on si to dovolí pokaziť žiadosťou o ruku! Čo teraz robiť? Ako z toho von?

Rozhovor zoči voči

Ak ho budete naťahovať, mohol by vás zle pochopiť a ešte viac sa do svojich citov zamotať. Mali by ste mu priamo povedať, že vy nie ste žena pre neho. Určite ho niekde čaká láska, ktorá mu city opätuje. Vysvetlite mu, že vždy ste ho pokladali za priateľa a nechcete na tom nič meniť. Netúžite po tom, prísť o skvelého kamaráta. Môže sa stať, že to nepochopí. No netrápte sa preto. Nepreberajte na seba zodpovednosť za jeho reakcie. Skutočný priateľ by sa s tým mal zmieriť a ísť ďalej.

Žiadne ponižovanie

Aj keď sa nejedná o vášho známeho, žiadateľa o ruku nehaňte, ani nezhadzujte pred inými. Nikdy neviete, v akej podobe sa vám toto správanie môže vrátiť. Možno vám ten človek znovu skríži vašu životnú cestu a vy ho tentoraz budete potrebovať. Určite sa vám to bude snažiť vrátiť aj s úrokmi. Takisto vaše poníženie môže zmeniť jeho uvažovanie a smer životnej cesty. Ak si to zoberie príliš k srdcu, zničíte jeho nádeje na šťastnú existenciu. Stojí vám to za pár chvíľ, v ktorých ste sa cítili ako víťaz?

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom