Aké sú najhroznejšie žiadosti o ruku?

hrozné žiadosti o ruku, zásnuby
Aké sú najhroznejšie žiadosti o ruku? GettyImages

Život prináša rôzne situácie a niekedy tie dlho očakávané chvíle sa zmenia na hrôzu. Tiež máte skúsenosť s otrasným spôsobom požiadania o ruku?

Pri žiadosti o ruku sa nám možno vybaví scéna zo starých alebo romantických filmov. On rozochvený kľačí pred ňou, v jednej ruke zvierajúc snubný prsteň a v druhej jej nežnú rúčku. Ona dojatá, so slzou šťastia v kútiku oka. Scéna nádherná, romantická, umiestnená do prekrásneho prostredia, no bohužiaľ čoraz viac odohrávajúca sa len na plátnach filmov a nie v tvrdej realite. V dnešnej dobe, v ktorej páry žijú dlhé roky spolu pred svadbou, žiadosť o ruku prichádza len tak pozvoľna, vo forme vzájomnej postupnej dohody, a nie ako šokujúce radostné prekvapenie alebo možno aj neradostné? Aké môžu byť spôsoby, ktoré takú romantickú udalosť dokážu premeniť na katastrofu?

„Keby si nečakala so mnou dieťa, tak ťa o ruku nepožiadam, ale keď musím…“

Keď už sa vám stane, že otehotniete so svojim partnerom, vyhovieť podobnej žiadosti o ruku, by asi nebolo najlepším riešením. Manželstvo uzatvorené nasilu a kvôli dieťaťu vo väčšine prípadov dlho nevydrží.

„Buď si ma zoberieš alebo si niečo spravím.“

Tak na toto pozor! To zaváňa patologickým správaním a možnými poruchami osobnosti či psychickým vydieraním. Manželstvo s takouto osobou by nemuselo viesť k šťastnému koncu. A čo potom počas jeho trvania? Bude chcieť skákať z veže, keď mu dáte vyniesť smeti? Alebo inak vydierať, aby presadil svoju vôľu?

„Stavil som sa, že ťa požiadam o ruku.“

Nedospelé, nezodpovedné správanie ešte nevyzretej osoby má so šťastným manželstvom pramálo spoločného.

Žiadosť o ruku sprostredkovaná inou osobou

Zoberieš si môjho syna?“ prednesie napríklad vaša nastávajúca svokra. Určite uznáte, že požiadanie o ruku je intímnou záležitosťou partnerov, ktorých sa to týka. Aj keď nemusíte byť romanticky založenou osobou, nechávať hovoriť za seba druhých v dôležitých životných rozhodnutiach, nesvedčí v prospech osoby, ktorá to robí.

Expartnerove nečakané „Vezmeš si ma?“

Tak najskôr vám zasadí ranu a rozíde sa s vami. A keď sa ako tak začínate spamätávať z rozchodu, pripraví vám ďalší šok. Nemilé pohrávanie si s vašimi citmi. Takáto osoba buď nevie, čo chce alebo ju teší zahrávať sa s vašim srdcom.

Požiadanie o ruku vo veľmi nevhodnej situácii a prostredí

Každý z nás sa ocitol v trápnej, stresovej alebo inak nevhodnej chvíli, v ktorej ste museli riešiť iné otázky. Možno v podobnej situácii, keby prišla žiadosť o ruku, bolo by to posledné, na čo by ste mali chuť i čas reagovať. A akú máte skúsenosť so žiadosťou o ruku vy?

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom