Aké číslo vidíte? Tento test odhalí či máte očnú vadu a prípadne akú

účes
06.jpg youtube.com

Nedávno na sociálnych sieťach koloval obrázok, ktorý dokáže odhaliť, či máte nejakú očnú vadu a prípadne akú. V podstate ide o celkom jednoduchý očný test. Na zrnitom čiernobielom podklade sa skrýva číslo, avšak nie každý vidí rovnakú kombináciu čísel, a práve v tom je ten fígeľ.

Podľa štúdie publikovanej Inštitútom National Eye v Spojených štátoch, má väčšina ľudí problémy so zrakom, bez toho aby o tom vedeli. Nasledujúci obrázok tak môže byť skvelou alternatívou k identifikácii takých problémov. Zrakový test si môžete vyskúšať aj vy z pohodlia vášho domova.

Poriadne sa zadívajte na nasledujúci obrázok a povedzte aké čísla vidíte. Pod obrázkom potom vyhľadajte číselnú kombináciu, ktorú ste zaznamenali. Práve tá vám totiž prezradí, či máte alebo nemáte problém so zrakom.

06.jpg
06.jpg youtube.com

Čísla sú nasledujúce

3246

Pravdepodobne trpíte krátkozrakosťou a astigmatizmom, čo je asymetrické zakrivenie rohovky, ktoré znemožňuje rozoznávať drobné detaily a znižuje sa aj zraková ostrosť.

3240

Táto číselná kombinácia poukazuje na to, že pravdepodobne trpíte astigmatizmom, čo je asymetrické zakrivenie rohovky, ktoré znemožňuje rozoznávať drobné detaily a znižuje sa aj zraková ostrosť. Ľudia v drvivej väčšine prípadov ani nevedia, že ide o zrakovú vadu a problém neriešia. Správne okuliare vám ale ukážu rozdiel medzi tým, ako vidíte, a ako by ste vidieť mali.

1246

Vaše oči trpia krátkozrakosťou.

1240

Gratulujeme! Máte úplne zdravé oči.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom