Aj ženy podvádzajú: Toto je niekoľko dôvodov, ktoré ženy uvádzajú

neveram problémy v sexe
Prečo ženy podvádzajú? Tu je 7 najčastejších príčin Thinkstock

Aké dôvody na neveru môžu mať ženy? Zvyčajne bývajú celkom odlišné ako u mužov. Súhlasíte?

Práve komunikácia je vždy základným kameňom dobrého vzťahu. Ak sa stráca komunikácia a porozumenie, obraciame sa inam, niekam kde nám možno poskytnú to, čo hľadáme. Rovnako ak nás náš partner zanedbáva, stáva sa, že to hľadáme inde.

Pocity nedocenenia a zanedbávania

Ženy vo vzťahu a v manželstve zastávajú mnoho úloh – sú upratovačkami, poslíčkami, nakupujú, starajú sa o deti, varia, liečia a sú tiež milenkami. Nie je preto prekvapujúce, že ich to po čase prestane baviť, a keď sa začnú cítiť viac gazdinkami ako milovanými ženami, môžu sa začať obzerať po zmene. Skutočnosť, že partner trávi nekonečné hodiny v práci, cestovaním alebo s kamarátmi, im dáva ďalšie dôvody, hľadať pozornosť inde.

Nuda v posteli

Sex s rovnakou osobou, na rovnakom mieste, či dokonca v rovnakej polohe časom zovšednie a stane sa monotónnym. Naopak, sex s niekým novým je vzrušujúci a zakázaný. Navyše sa pri ňom do tela uvoľňuje podobná dávka dopamínu, ako pri užití drog.

Zvýšenie sebavedomia

Sex môže pôsobiť ako okamžitý životabudič a posilňovač sebavedomia, vďaka ktorému sa žena cíti príťažlivejšia, krajšia a milovanejšia. Ak sa žena cíti zanedbávaná a nedoceňovaná, práve sexuálna aférka môže byť liekom, ktorý potrebuje.

Emocionálne ochladnutie partnera

Ženy sú veľmi emocionálne bytosti a rovnako, ako občas potrebujú fyzickú podporu, potrebujú aj tú emocionálnu. Keď sa preto muž začne vo vzťahu správať chladne a neprítomne, chápu to ako znamenie, že sa rozchod nezadržateľne blíži. Dá sa to preto chápať aj ako jej posun vpred z neperspektívneho vzťahu.

Pomsta alebo odplata za neveru

Ani peklo nie je horšie ako zradená žena. Či už bol partner neverný, prišiel o prácu, zle investoval alebo klamal, žena sa pri zrade dôvery cíti zranená a podvedená. Vtedy sa môže rozhodnúť vrátiť mu to, aby vyrovnala skóre.

Nedostatok sexu

Na začiatku vzťahu ste dokázali byť celé noci hore a užívať si, no časom zasiahla rutina, povinnosti, prípadne aj deti, a spánok sa pre vás stal dôležitejší, ako sex. Ženy však potrebujú cítiť, že po nich muži túžia a ak ten pocit nemajú, môžu ho začať hľadať niekde inde.

Únik zo vzťahu

Je jednoduchšie byť neverná, ako sa rozísť s dlhoročným partnerom. Pomer je tak pre mnohé ženy ľahšou cestou von.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom