Aj práčku treba vyčistiť – ako na to?

Cistenie pracky.jpg
Foto: elements.envato.com

Tento spotrebič je potrebné každý mesiac dôkladne vyčistiť – a my vám povieme, ako presne to urobiť pomocou prírodných čistiacich prostriedkov.

Pravidelné čistenie spotrebiča, ktorý používate na čistenie iných predmetov, sa môže zdať zvláštne, najmä pokiaľ ide o práčku. Časom sa v tomto spotrebiči môžu nahromadiť nečistoty, čo môže mať za následok všetko od zápachu až po plesne. Čistenie práčky je našťastie jednoduché a možno ho vykonať chemickými aj prírodnými metódami.

Vyskúšajte parfum na pranie a užite si sviežu vôňu bielizne.

Ako často by ste mali čistiť práčku

V ideálnom svete by ste mali práčku čistiť približne raz za mesiac. Čistenie práčky by ste mali vnímať skôr ako preventívne opatrenie než ako niečo, čo robíte na odstránenie problému. Ak si začnete všímať, že oblečenie nevonia tak čisto, ako by malo, je čas vyčistiť práčku. Môžete si tiež všimnúť nahromadenie rôznych druhov nečistôt (srsť domácich zvierat, vlasy atď.) okolo tesnení – to je vizuálny signál, že ste možno zabudli spustiť poriadny čistiaci cyklus za posledných niekoľko mesiacov.

Ako začať čistiť práčku

Na začiatok čistenia vytrite vnútorný priestor a tesnenia okolo dvierok práčky univerzálnym čistiacim prostriedkom. V prípade práčok s horným plnením odstráňte nečistoty z filtrov alebo odtokov okolo tesnenia. Ak máte práčku s predným plnením, identifikujte odtokový filter (ktorý by sa mal nachádzať za malými dvierkami smerujúcimi dopredu pri spodnej časti) a pretrepte ho nad košom a opláchnite ho.

Cistenie pracka.jpg

Použitie octu ako čistiaceho prostriedku

Ak nechcete používať chemické prípravky, existuje alternatíva, ako vyčistiť práčku a zbaviť ju zápachu – a pravdepodobne už máte riešenie pod kuchynským drezom: ocot. Kyslosť zabíja baktérie, odstraňuje usadeniny a pachy, najmä v kombinácii so sódou bikarbónou. Nalejte do dávkovača pracieho prostriedku 2 šálky octu a spustite práčku na horúci cyklus. Po jeho skončení pridajte do bubna pol šálky jedlej sódy a spustite ďalší horúci cyklus.

Za odmenu po ťažkej práci si nájdite luxusní vonné svíčky s vôňou pre vás a zrelaxujte sa.

Informačný servis

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom