Aj na jeseň si nájdite čas pre seba a svoje dieťa

Mother with her little son autumn park.jpg
Foto: Freepik

V každodennom zhone, ktorý zvyčajne máme, je niekedy veľmi ale skutočne veľmi ťažké zastaviť sa, vydýchnuť si a dať si oddych. Kopu krát kvôli rôznym povinnostiam zanedbávame seba, svoje deti či rodinu. Ale naučte sa niekedy povedať si stop a doprajte si čas pre seba.

Choďte po výletoch

Ak ste milovníkom prírody, tak potom viete dobre aký úžasný pocit vám prinesie prechádzka v prírode. A v tomto jesennom období ešte omnoho viac, keďže sa príroda halí do rôznych nádherných farieb, ktoré sú skutočne balzam pre naše oči. Táto psychohygiena v podobe prechádzok nám neskutočne pomáha zastaviť sa, potriediť si svoje myšlienky a zrelaxovať. A čo vy viete, možno aj na takýchto nádherných prechádzkach si váš partner uvedomí pri usporiadaní si svojich myšlienok, že je už na čase nasadiť vám na prst zásnubný prsteň. Za pokus to stojí, no nie? 🙂

No a čo by ste mohli spraviť, je aj, že si doprajete nejaký pobyt, či už s partnerom alebo so svojou ratolesťou. Taký wellness pobyt s masážou nie je nikdy zlý nápad, že? Na Slovensku si teda môžete vybrať z rôznych hotelov či miest. Je tu toho neúrekom. No prednosť by ste mohli dať aj napríklad ubytovaniu v Jasnej, v krásach Nízkych Tatier, kde si môžete poriadne oddýchnuť a možno aj skočiť na nejakú tú túru. Uvidíte, ako zrelaxovaní po takomto wellness pobyte budete, a načerpáte nové sily, ktoré vás nakopnú na nasledujúce obdobie.

Hurá na nákupy

Čo môže byť pre shopaholičky väčším relaxom ako behanie po nákupných centrách? No, buďme úprimní, asi nič viac. A prečo aj nie? Niekedy máme každý z nás ten pocit, že tie tvrdo zarobené peniaze proste chceme niekde oplieskať a užiť si ich. Je úplne jedno v akej podobe, či už navštívite drahé obchody alebo na druhú stranu second-hand, kúpite si kozmetiku, elektroniku alebo len výbornú knihu, je to len na vás. Niekedy stačí aj maličkosť.

No a pokiaľ máte aj malú ratolesť, zoberte ju na nákupy so sebou. Dajte si taký rodičovsko-detský deň, počas ktorého si užijete kopec srandy. Choďte na dobrý obed a potom hor sa na nákupy. A čo milujú deti okrem vás, ako rodiča? No predsa hračky. Takže ak ich vezmete do hračkárstva, verte, že sa tam vybláznia do nemoty. Kúpte im nejaké hračky pre chlapcov alebo pre dievčatá, z ktorých sa budú tešiť, zabavia sa, a aj takým spôsobom si doma užijete chvíľku pre seba.

Športujte

Šport je skvelý. Vďaka nemu sa vám uvoľňujú endorfíny, ktoré vás zaručene urobia šťastnými a rozveselia vás. A to nielen kvôli tomu, že ste urobili niečo pre seba. Pokiaľ potrebujete fakt vypnúť a prísť na iné myšlienky, nemôžete urobiť pre seba nič lepšie ako začať športovať. Ani malé dieťa nie je problém, ktorý by vám mal stáť v ceste. V dnešnej dobe vymožeností si na seba môžete obliecť podprsenku na dojčenie, ktorá spája funkčnosť s užitočnosťou. Zoberte si bicykel, korčule, ešte pokiaľ to počasie dovoľuje alebo si zabehajte. Venujte sa akémukoľvek športu, ktorý vás naplní radosťou.

A čo lekári?

Samozrejme, nikto to nemá rád. Vysedávanie v čakárni plnej ľudí na to, aby ste išli k lekárovi. Avšak z času na čas by ste tam ísť mali. Minimálne kvôli preventívnej prehliadke. Ak ju ešte tento rok nemáte absolvovanú, mali by ste zavolať svojmu lekárovi a objednať sa na ňu, aby ste to ešte tento rok stihli. Ak máte iné problémy, napríklad so slabým zrakom, zvážte aj to, že si dáte ako vianočný darček pre seba laserovú operáciu očí, ktorá vám pomôže zbaviť sa týchto problémov. No a nezabúdajte ani na zuby! Tie si tiež zaslúžia pozornosť zubného lekára, takže šup, vytočte číslo a objednajte sa.

No a pokiaľ nechcete chodiť k lekárom s tým, že budete počas jesene a zimy každú chvíľu chorí, mali by ste si pestovať svoju imunitu. Práve teraz je čas, kedy potrebujete do svojho tela dávať rôzne vitamíny na podporu imunity. Takže si zabezpečte nejaké to C, D, Zinok a podobne. A pokiaľ radi experimentujete, nie je na škodu skúsiť aj CBD. Pokiaľ vám ale kvapky nechutia, môžete skúsiť aj konopný čaj, ktorý vás v tomto chladnom období okrem iného aj príjemne zahreje. Takže vyzbrojte sa, aby ste toto chladné obdobie zvládli bez zdravotných problémov!

Je dôležité si uvedomiť, že aj na jeseň si môžete nájsť čas pre seba a svoje deti, ale nemusí to platiť len na tomto ročné obdobie. Čas pre seba a oddych potrebuje každý. Aktivity, ktoré sme spomenuli, vám umožnia stráviť kvalitný čas spolu a tvoriť spomienky, ktoré vám zostanú na celý život. Nechajte sa inšpirovať krásou jesene a užite si tento čas so svojimi deťmi a svojou maličkosťou.

Informačný servis

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom