Aj drahé topánky môžu vyzerať ako z tržnice. Vyvarujte sa dizajnovým prešľapom

topánky

Snažíme sa sledovať módne trendy, ale je nutné poznamenať, že niektoré ženy zabúdajú, že drahé a slávne značky nezaručujú vznešený vzhľad. A topánky hrajú dôležitú úlohu, keď sa stretávate s novými ľuďmi. Ak stále nosíte nepohodlné vysoké podpätky a milujete červené kožené topánky, tento článok je určite pre vás. Dnes sme pre Vás zhromaždili 9 dôvodov, prečo aj tie najdrahšie topánky môžu občas vyzerať lacno.

1. Veľa iskrivých a lesklých detailov

Drahé šaty zdobené kameňmi môžu vyzerať naozaj skvele, ale topánky pokryté iskrivými detailmi vždy vyzerajú nevhodne až podivne. Tiež kryštály použité na topánkach sú zvyčajne zlej kvality a môžu pri prvom alebo druhom opotrebovaní spadnúť. Pokiaľ máte radi lesklú obuv, vyberte topánky v kovových odtieňoch.

topánky s kamienkami
topánky s kamienkami www.gettyimages.com

2. Extrémne vysoká platformová obuv

Niektoré menšie dievčatá radšej nosia topánky s vysokou platformou. Ale aj cez cenu tieto topánky nevyzerajú draho, ani elegantne. Vysoké platformy menia nohy v „kopytá“ a celé telo vyzerá potom neúmerne. Odporúčame zvoliť topánky s nízkou platformou, alebo topánky bez platformy. Ak chcete vyzerať nádherne, vyberte klasické podpätky.

platforma

3. Kombinácia niekoľkých farieb

Snažte sa vyhnúť príliš veľa farbám, pretože menia drahú obuv v lacné topánky. Nezabudnite, že sa neodporúča kombinovať viac ako 2 farby.

tenisky

4. Veľa kovových detailov

Pásky, nity a hroty môžu vyzerať naozaj skvele, ale niekedy sa návrhári pokúšajú pridať čo najviac kovových prvkov, čo obuv mení v lacný prvok. Samozrejme, pár topánok môže byť zdobené niekoľkými nitmi, ale nevyberajte si tie s príliš mnohými doplnkami.

kovové prvky
kovové prvky www.gettyimages.com

5. Lesklé kožené topánky

Hoci tieto topánky vyzerajú krásne, často sa po krátkej dobe nosenia sfarbujú, alebo strácajú svoju farbu. Matné topánky v rovnakej siluete vyzerajú oveľa drahšie. Ak stále chcete nosiť lesklú obuv, zvoľte neutrálnu farbu ako je béžová, čierna, alebo biela.

lesklé topánky
lesklé topánky www.gettyimages.com

6. Leopardí vzor

Obuv s leopardím vzorom môže byť naozaj pokušením, ale mali by ste si vybrať správnu farbu. Klasický leopardí vzor je zvyčajne spojený s lacnosťou. Ak sa vám naozaj páčia zvieracie vzory, skúste nájsť topánky s neobvyklými vzormi.

leopardí vzor
leopardí vzor www.gettyimages.com

7. Nepohodlná obuv

Vždy sa snažte nájsť pohodlnú obuv. Nepohodlná obuv zvyčajne vyzerá čudne a ovplyvňuje zdravie a chôdzu. Dokonca aj keď ste našli topánky vašich snov, nekupujte ich, ak sú príliš tesné a bolia vás v nich nohy. Nestabilná chôdza vyzerá nepríjemne, bez ohľadu na to, ako drahé sú vaše topánky. Navyše akákoľvek zmena v chôdzi môže spôsobiť opotrebenie chodidiel a to ovplyvňuje vaše celkové zdravie.

zlá obuv

8. Príliš veľa umelej kože

Veľa značiek vyrába topánky z eko kože a to je skvelé. Ale bohužiaľ obľúbené obchody predávajú topánky vyrobené z umelých materiálov, ktoré sú veľmi zlej kvality. Táto obuv vyzerá lacno a stráca tlmenie veľmi rýchlo. Pokiaľ chcete kúpiť topánky vyrobené z umelej kože, vyberte si radšej tie s nízkym podpätkom. Bežné kožené topánky však vyzerajú štýlovejšie a elegantnejšie než tie, ktoré sa podobajú olejovej látke.

kožené čižmy
kožené čižmy www.gettyimages.com

9. Staré topánky

Dobrý dojem začína u toho, ako sa staráte o svoje topánky. Ak to teda vaše topánky vyžadujú, dajte ich dodatočne opraviť. Existuje aj mnoho spôsobov, ako vyčistiť a umyť topánky vyrobené z umelých a syntetických materiálov.

staré topánky
staré topánky www.gettyimages.com
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom