9 zlých návykov, ktoré počas menštruácie nikdy nerobte

Menštruácia, tampón

Menštruácia patrí k prirodzenému cyklu ženy. Niektoré z nás ju znášajú ľahšie, iné s problémami. A niekedy tomu trochu pomôžu ženy samotné zlozvykmi, ktoré toto obdobie môžu skomplikovať. Ktorým návykom sa teda radšej počas menštruácie vyhnúť? Poradíme vám.

1. Ak nosíte rovnakú vložku po celý deň, môže to spôsobiť vaginálne infekcie a nepríjemný zápach. Pravidelne preto meňte vložky aspoň každých 3-5 hodín, bez ohľadu na to, či máte alebo nemáte krvácanie.

2. Vyhnite sa bolesti, ktorú si spôsobujete samé. Čiže ak trpíte menštruačnou bolesťou, tak sa vyhnite tomu, aby ste robili veci, ktoré vám môžu priniesť bolesť, ako je depilácia alebo trhanie zubov.

3. Ak máte počas tohto obdobia nechránený sex, existuje väčšia šanca na infekciu.Takže sa počas menštruácie vyhýbajte radšej pohlavnému styku. 

4. Vyhnite sa ťažkému cvičeniu a tréningu. Spôsobujete tým telu zbytočný stres a napätie.

5. Počas menštruácie už strácate spolu s krvou energiu, preto nevynechávajte zbytočne jedlá. Potrebujete totiž viac ako inokedy živiny.

6. Ak máte pocit hladu uprostred noci, skúste ho prekonať. Váš organizmus by ste tak zbytočne zaťažili a nedokázal by stráviť ťažké jedlá. 

7. Hoci menštruačné kŕče vám komplikujú spánok, odporúča sa, aby ste si dopriali dostatok odpočinku počas noci a relaxovali svoje telo kvôli napätiu, ktoré ste zažili celý deň.

8. Vyhnite sa konzumácii mliečnych výrobkov, pretože to môže zhoršiť menštruačné kŕče, pretože obsahujú prvok nazývaný kyselina arachidónová.

9. Vyhnite sa aktivitám, ktoré vám môžu spôsobiť depresiu, ako je sledovanie hororov, filmových drám a počúvanie smutných piesní. Môže to mať vplyv na vaše psychické zdravie.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom