9 zaujímavých faktov o káve, ktoré by ste mali ovládať

9 zaujímavých faktov o káve, ktoré by ste mali ovládať
9 zaujímavých faktov o káve, ktoré by ste mali ovládať Thinkstock

Pijeme ju každý deň. Niektorí z nás dokonca viac krát denne. Viete ale, aké má káva účinky, prečo je ľadová káva v konečnom dôsledku drahšia, alebo že molekulárna štruktúra kávy je vlastne kryštál?

1,Káva v skutočnosti nie je tak dehydrujúca

Hovorí sa, že káva má diuretické účinky, čo v skutočnosti nie je až tak pravdivé, v prípade, že nekonzumujete väčšie množstvá kofeínu (500-600 mg) denne. V skutočnosti štúdie preukázali, že množstvo moču sa nijak dramaticky nemení po požití nápojov s obsahom kofeínu v porovnaní s tými bez kofeínu, ako napríklad voda, či džús. Takže, ak si vychutnávate kávu s rozumom, len do toho!

2. Vďaka káve môžte prežiť dlhší a spokojnejší život

Ako? Káva obsahuje okrem kofeínu aj veľa antioxidantov, ktoré pomáhajú telu bojovať s voľnými radikálmi. V konečnom dôsledku majú ľudia konzumujúci kávu menšie riziko chorôb ako Diabetes II. typu, Parkinsonova choroba, či infarkt. Na druhej strane zvyknú mať títo ľudia zlé návyky, čo sa týka “cigaretky ku káve”, pitia alkoholu a konzumácie červeného mäsa vo väčšom množstve.

3. Vďaka káve spaľujete tuk

Pitie kávy dokáže zrýchliť váš metabolizmus až o 11% !

4. Káva sú v skutočnosti malé kryštáliky

Káva je zložená z miniatúrnych kryštálikov kofeínu, ktoré majú veľkosť iba niečo okolo 0.0040640 cm.

5. Kofeín pracuje veľmi rýchlo

Už pár minút po tom ako prehltnete kávu, môžte cítiť jej energizujúce účinky.

6. Najdrahšia káva na svete “Black Ivory” je z trusu

Táto káva sa vyrába zo sloních exkrementov a dostala pomenovanie “black ivory”. Jej cena sa pohybuje okolo 50 dolárov za šálku ! V porovnaní, cibetková káva, ktorá je zas produktom opičích výkalov stojí okolo 160 dolárov za pol kila.

7. Pomáha v boji s cirhózou

Vďaka káve môžte mať zdravšiu pečeň. Konzumenti kávy majú až o 80% menšie riziko cirhózy pečene, stavu vyplývajúceho z viacerých chorôb ohrozujúcich pečeň.

8. Na príprave záleží

Určite už viete, že nie je káva ako káva a na jej značky a príprave veľmi záleží. Jej kvalitu a chuť dokáže ovplyvniť aj správny výber kávovaru. Ak  si chcete vychutnať dokonalú chuť tohto lahodného nápoja, vyskúšajte kávovary od odvážnej značky kávy NESCAFÉ Dolce Gusto. Teraz na trh prichádza novinka Movenza NESCAFÉ Dolce Gusto – unikátna nielen dizajnom ale i technológiou. Vďaka jedinečnému dotykovému ovládaniu je príprava každej šálky kávy veľmi jednoduchá, zábavná a umožňuje ešte ľahšie vyhovieť individuálnym potrebám každého milovníka kávy.

Movenza_2.jpg

Benefity kávovaru:

  • Systém automatického otvárania
  • Intuitívne ovládanie na prispôsobenie intenzity kávy
  • Ochrana čerstvosti a aróma
  • Profesionálny tlak
  • Viac než 30 druhov nápojov

9. Zlepšuje výdrž popri tréningu

Vďaka schopnosti zvyšovať adrenalín a uvoľňovať mastné kyseliny z tukových tkanív je káva skvelým spoločníkom na ceste k lepšiemu, vypracovanejšiemu telu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom