9 top rád profesionálov pre vysokú kvalitu mejkapu

Mejkap, beauty,
9 top rád profesionálov pre vysokú kvalitu mejkapu Thinkstock

Nevyzerá po hodinách váš mejkap dobre? Rúž má krátku trvácnosť a linka je stále krivá? Prečítajte si tipy, ktoré vám uľahčia život.

Viete sa líčiť, všetko by bolo dokonalé keby…

… keby mejkap vydrží dlhšie, nerozmazávajú sa linky, lícenka po čase nevyzerala fľakato…

Niektoré rady sú dlhoročnými skúsenosťami získané vedomosti. Preto si nechajte poradiť tými, ktorí to vedia.

1. Podklad ako spodná fixácia mejkapu

Ak je vaša pleť suchá a mejkap sa usádza v šupinkách tváre, ak sa priveľmi mastíte a po čase sa mejkap topí, mali by ste používať podklad špecializovaný k vášmu typu pleti. Pomôže odstrániť alebo eliminovať tento problém, vďaka čomu sa kvalita a teda aj trvácnosť mejkapu zlepšuje.

2. Nevynechávajte púder

Máte nový úžasný zmatňujúci mejkap. Nanesiete ho, pleť vyzerá dokonale kryto a matne… ALE… stačí kvapka vody a koniec, prípadne po čase sa efekt mení. Mejkap bol totiž vyrobený tak, aby sa zafixoval púdrom a následne dlhšie vydržal. Takže vynechať tento krok môže byť smerodatné.

3. Kvalita mejkapu hrá hlavnú rolu

Nie nadarmo sa hovorí, že základom je dobrý mejkap. Ak si vyberiete vodeodolný, pigmentu pokožky prispôsobivý profesionálny produkt s UV filtrom, zaručene vydrží o hodiny dlhšie, čo postrehnete najmä v náročných podmienkach (dážď, horúčavy, atď.).

4. Čím tmavší kruh, tým tmavší korektor

Skúsili ste zatrieť svetlým korektorom tmavé kruhy? Pokiaľ nechcete zvoliť enormne veľký nános mejkapu, vyhnite sa tzv. panda efektu. Znamená to, že pod svetlou farbou korektoru očný kruh presvitá.

5. Štetce z prírodných štetín

Či už ide o plynulosť a intenzitu mejkapu, alebo aj o samotnú životnosť štetcov, je omnoho lepšia investícia do prírodných štetcov. Skvalitnia pôsobenie líčenia a nebudete ich striedať tak často ako rúže.

Mejkap, ktorý si zamilujete!

6. Ceruzka na plochu pier

Kontúrovaciu ceruzku použite na celú plochu pier. Rúž bude mať intenzívnejšiu farbu a vyššiu trvácnosť.

7. Prirodzené líčka

Pokiaľ chcete docieliť prirodzený efekt líčenia, mali by ste sledovať aj intenzitu líčenia lícnych partií. Táto zóna by mala byť cez deň pretmavená o dva až tri odtiene. Väčšie množstvá sa využívajú na večer a foto efekt.

8. Kde je tma, tam aj svetlo

Znamená to, že aj keď líčite dymové oči, musíte použiť kontrasty farieb, ktoré oko rozžiaria aj keď je líčenie tmavé. Presvetlite vnútorný kútik oka, oblasť pod obočím, alebo vnútornú spodnú linku. Urobí to veľa!

9. Koniec kostrbatým a rozmazaným linkám

Pokiaľ stále neviete spraviť peknú linku, prejdite po nej šikmým štetcom s tmavým tieňom. Jednak ju zafixujte a jednak ju zrovnomerníte.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom