9 jednoduchých krokov, ako si udržať pravú lásku!

Dvaja, zamilovaní, láska, pár, manželstvo, more, šťastie, leto
9 jednoduchých krokov, ako si udržať pravú lásku! Thinkstock

Váš vzťah, z ktorého sa budete aj naďalej tešiť s vašim partnerom je odrazom lásky, starostlivosti, práce na sebe a teda pozornosti, ktorú ste tomuto vzťahu venovali, a naďalej budete venovať. Naučte sa udržať a naďalej budovať svoj pevný, harmonický a šťastný vzťah s novou láskou pomocou jednoduchých krokov!

Aby ste stretli a získali svoju pravú lásku, naučili ste sa čo robiť a vykonali ste kus dobrej práce. Ujasnili ste si aký by mal byť váš vysnívaný partnerský vzťah, sústredili ste sa na zhmotnenie svojho želania pomocou zákonov príťažlivosti, zahojili ste si emocionálne rany, odpútali sa od bývalých partnerov a rodinných vzorcov, pripravili ste svoj domov. Naučili ste sa milovať sami seba, naučili ste sa, kto vlastne ste, prehodnotili ste svoje myslenie, názory a pocity. Začali ste novú etapu života a pripravili ste miesto na rozvíjanie vzťahu a lásky, nezahoďte teda svoje skvelé šance. V momente, keď totiž prestanete pracovať na svojom vzťahu a na sebe samom, zostanete časom sklamaní. Všetko, čo ste získali, sa môže postupne rozplynúť.

Osvojte si základné princípy udržania šťastného vzťahu a použite ich v praxi pri novej láske alebo nimi oživte a zlepšite už existujúci vzťah :

1. Staňte sa pozorovateľom a začnite si svojho partnera všímať. Prestaňte len bezhlavo rozprávať a začnite viac počúvať, čo hovorí. Zistite, aké má zvyky z rodiny, aký má vzťah s rodičmi, akých má priateľov, aké má problémy v práci, čo ho teší, z čoho má strach, ako rieši konflikty a problémy, aký je jeho postoj k životu, výchove detí, rodine, aké má koníčky a podobne. Budú to dôležité a cenné informácie pre ďalší rozvoj vášho vzťahu.

Ste pripravení na veľkú lásku? Takto ju nájdete

2. Dajte si dole ružové okuliare a neberte všetko osobne, aj váš partner je iba človek, nemusí mať dobrý deň a nie každé slovo musí nutne súvisieť s vami. Rešpektujte jeho nálady, pocity, únavu, pracovné zaťaženie, potrebu žiť aj svoj život a stretnúť sa s priateľmi či rodinou bez vás. Prestaňte sa umárať, obviňovať seba alebo partnera.

3. Staňte sa najlepšími priateľmi a veľa sa rozprávajte, vyhľadávajte spoločné aktivity, kde sa môžete smiať a zabaviť, trávte spolu čas, buďte pred sebou pravdiví a otvorení. Nechajte si však priestor, netlačte na pílu, nepotrebujete byť spolu 24 hodín denne. Uvedomte si, že doteraz ste žili svoj život v nejakom tempe a teraz sa to tempo zmenilo. Doprajte si navzájom čas adaptovať sa. Máte dosť času, predstavte si s akým človekom chcete sedieť o 30 rokov, keď pominie zamilovanosť , vedľa seba na gauči.

4. Chváľte partnera avšak vtedy, ak je začo. Vždy sa niečo nájde. Používajte jasné vyjadrenia pochvaly. Uvedomte si, že od teraz idete obaja jedným smerom – k šťastnému životu. Prospieva všetko, čo mu hovoríte tomuto cieľu? Je potrebný krik, urážky, kritika a karhanie alebo je možné zvládnuť situáciu aj lepším spôsobom?

5. Občas pre partnera urobte nejakú maličkosť, ktorou mu pomôžete. Napríklad mu vyžehlite košele, aj keď to z duše neznášate. Ukážte mu, ako ho potrebujete a nechajte ho navŕtať policu. Vedome sa tak zapojíte navzájom do svojho života a prejavíte si ocenenie a starostlivosť. Rozhodne mu uvarte a upečte niečo dobré, staré príslovie, láska ide cez žalúdok, je pravdivé.

6. Dotýkajte sa ho aj mimo spálne, poškrabkajte ho, pohlaďte po tvári, umyte mu chrbát, masírujte ho, natrite ho opaľovacím krémom, objímte ho, chyťte ho za ruku … Jeho podvedomie rýchlejšie pocíti bezpečie, istotu a pocit, že je milovaný.

Toto sú 4 kroky pre získanie pravej lásky

7. Strávte s ním, vždy keď ste spolu, aspoň 5 minút času priamou pozornosťou a rozhovorom o prežitom dni a osobných veciach bez umývania riadu, bez čítania novín alebo pozerania TV, šoférovania a podobne. Ukážete mu tým vedome, ako vám na ňom záleží a že jeho názor je pre vás dôležitý.

8. Kúpte alebo zhotovte partnerovi darček, maličkosť, ktorá ho poteší ako čokoláda, zmrzlina, káva, zdravé tyčinky, na dlhú cestu energy balíček, obľúbená kniha, predplatné časopisu a podobne. Budete ho takto rozmaznávať a hýčkať.

9. Toto všetko nenápadne naučte svojho partnera robiť smerom k vám vlastným príkladom a to veľmi jednoducho – chváľte ho za všetko, čo pre vás urobí a vytvárajte mu príležitosti, aby toho mohol urobiť viac. Ak sa mu niečo nepodarí, alebo na to zabudne, pokojne mu to pripomeňte, ale s humorom a s ľahkosťou.

Alexandra Bikárová, spolumajiteľka Sanny Beauty Estetic Centrum a zakladateľka Školy ezoteriky a osobného rozvoja Anjeli a VY, žije v Bratislave viac ako desať rokov a pochádza z východného Slovenska. Krok smerom k anjelskej terapii, k jej štúdiu, kurzom a praxi, približne pred 12 rokmi sprevádzal sled tragických osobných životných udalostí. Rozhodnutie nájsť znova vnútorný pokoj prostredníctvom meditácie a komunikácie s anjelmi však otvorilo dlho potláčaný prirodzený dar jasnovidectva a nasledovalo niekoľkoročné venovanie sa práci s anjelskými kartami, tarotom, cigánskymi kartami a kyvadlom, práca s odblokovaním minulých životov a liečenie duše prostredníctvom kryštálov, anjelov a mandal. Prácu na osobnom rozvoji doplnilo niekoľko medzinárodných certifikátov anjelskej terapie od Doreen Virtue, Phd., Charlesa Virtue a Tiny Marie Daily, či Inny Segal. Svoj dar, skúsenosti a vedomosti zúžitkovala pri publikovaní článkov na tému ezoteriky a pozitívneho myslenia, pre vytváranie blokov v rádiu a televízii na témy osudu, veštenia anjelov a vnútorných príčin chorôb. Má za sebou organizovanie niekoľkých ročníkov Ezoterického festivalu Anjeli a VY a programu Anjeli, Víly a mandaly pre deti v materských škôlkach. V súčastnosti sa popri vedení Sanny Centru krásy, venuje individuálnym anjelskym sedeniam a skupinovým kurzom anjelskej terapie v Škole ezoteriky a osobného rozvoja Anjeli a VY.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom