8 najčastejších tajných ženských klamstiev

Klamstvo, klamať, lož, žena, klamárka
8 najčastejších tajných ženských klamstiev Thinkstock

Každá z nás to pozná. Občas klameme pre dobro veci partnerovi, inokedy aj samé sebe. Aké sú najčastejšie klamstvá, ktorými kŕmime svoju myseľ?

Nikdy sa nechcem vydať:

Klamstvo, ktorým utešujeme partnera alebo seba, keď sme dlhodobo single. Pravda je však taká, že každá žena túži mať svoje zázemie. Prežiť svoj veľký deň a založiť si rodinu s partnerom. Vízia starej dievky predsa nevonia ani jednej z nás.

Bolí ma hlava:

Notoricky známa veta, ktorou sa snažíme vyhnúť partnerským povinnostiam. Pravidelná migréna, ktorou „trpí“ väčšina žien, vždy keď ich partner dostane chuť na radovánky, je klamstvo ako vyšité.

Sex vyrieši každý problém:

Drobné prešľapy sa sexom dajú naozaj ututlať. Každý problém sa však milovaním riešiť nedá a pokiaľ to tvrdíte, klamete len samú seba. Bez komunikácie nefunguje žiadny vzťah a riešenie problémov sexom má v dlhodobom horizonte presne opačný efekt.

Od zajtra začnem cvičiť:

Každý deň ste navnadená víziou dokonalej postavy? Cieľ k jej dosiahnutiu však ani zďaleka nie je taký jednoduchý. Presviedčate samú seba, že od zajtra nabiehate na nový zdravší životný štýl, ku ktorému neodmysliteľne patrí cvičenie. Realita nového dňa je však vždy iná a výhovorky, či nezmyselné ospravedlnenia vlastnej lenivosti, sú silnejšie ako vaše presvedčenie. Nezabúdajte však, že najťažšie je vždy začať.

Na to som už príliš stará:

Život máte len jeden a to, že máte ďaleko po tridsiatke neznamená, že máte žiť vždy podľa pravidiel. Užite si trocha zábavy a odreagujte sa. Vyskúšajte niečo bláznivé, ak chcete, dajte sa tetovať, či vyskúšajte pole dance. Vek je len číslo a stará ste len natoľko, na koľko sa sama cítite.

Môj vzťah je dokonalý a nič mi nechýba:

Žiaden vzťah nie je dokonalý a je prirodzené, že občas prídu problémy. Neklamte preto samú seba a nesnažte sa ohúriť svojich priateľov. Keď vám niečo nevyhovuje, s partnerom si to vydiskutujte hneď v začiatkoch. Jedine tak sa váš vzťah bude formovať a vyvíjať tým správnym smerom.

Bez chlapa som stratená:

Byť single nie je handicap. A preto sa nebojte opustiť partnera, ktorý vám nevyhovuje. Nikdy nezistíte, aká naozaj ste, pokiaľ si nevyskúšate i život bez partnera. Otvoria sa vám nové možnosti a vy začnete žiť pre seba samú a nielen pre partnera. Problémom mnohých žien je, že končia v neperspektívnych vzťahoch s mužmi len preto, že samota je pre ne nepredstaviteľná.

Tie topánky potrebujem:

Aj napriek tomu, že nám už skriňa praská vo švíkoch, naša duša zaplesá vždy, keď vstúpime do obchodu, v ktorom majú novú kolekciu. Zo všetkých strán na nás číhajú topánky či kabelky, ktoré jednoznačne „potrebujeme“, aby bol náš život plnohodnotný. Hranica medzi chcem a potrebujem, už zrazu nemá váhu a my odchádzame domov s dvadsiatym párom topánok, ktorý nemáme čas ani vynosiť.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom