8 faktov o flirtovaní, ktoré ste ani netušili

Flirt, rande, schôdzka, dvaja, pár, láska, flirtovať, drink, smiech
8 faktov o flirtovaní, ktoré ste ani netušili shutterstock.com

Iskrivá atmosféra, úsmevy a pohľady. To všetko v sebe skrýva zvádzanie. Vedeli ste o ňom toto?

1. Bez zbytočných rečí

To, či urobíte na opačné pohlavie dojem, záleží iba približne v 7 percentách na tom, čo hovoríte. Ostatné povie za vás vaše telo, (55 percent), poloha hlasu a rýchlosť reči ( 38 percent).

2. V práci lietajú iskry

Najčastejším miestom pre flirt sa stáva naše pracovné prostredie. Aspoň tak tvrdí zoznamka eDarling, ktorá zistila, že až 72 percent slobodných túži po vášnivom flirtovaní s kolegami.

3. Podpaľovač túžby?

Pomáha flirtovanie vášmu vzťahu? Ženám áno! Aspoň pokiaľ nie je v hre láska. Dokázali to kanadskí vedci, ktorí tiež tvrdia, že pre mužov flirtovanie znamená opak – začiatok pochybností o svojej súčasnej partnerke.

4. Žiadny flirt na verejnosti

Ak ste sa rozhodli flirtovať na uliciach cudzích miest, dajte si pozor. Nie všade to totiž tolerujú. Napríklad v americkom meste Little Rock hrozí za veľmi nápadné „balenie“ až 30 dní väzenia a v New Yorku môže muž za okaté zízanie na baby zacvakať pokutu až vo výške 20 €.

Päť spôsobov flirtu: Ktorý je ten váš?

5. Cestovať sama sa oplatí

Ak si myslíte, že cestovať bez doprovodu je nuda, tak sa mýlite. Istá štatistika vyhľadávača hotelov prezradila, že až štvrtina singles si našla na minuloročnej dovolenke svoju letnú lásku. Najčastejším miestom na zoznámenie je podľa tohto prieskumu hotelový bar (42 %), hotelový bazén (27 %) a hotelová reštaurácia (22 %).

6. Veľký „geroj“

Počas flirtovania chce muž ukázať svoju bezkonkurenčnú veľkosť – a to v pravom slova zmysle. Jeho typický postoj? Zatiahnuté brucho, vypnutý hrudník, ruky vo vreckách. Posledným gestom chce muž zamerať pozornosť ženy na svojho najcennejšieho „priateľa“.

6 nových pravidiel pre úspešné rande

7. Koketa za volantom

Aj vy, ak stojíte v kolóne aut, hádžete očkom po ostatných šoféroch? V prieskume pre výskum trhu uviedli až tri štvrtiny vodičov,že v dopravnej zápche či počas červenej na semafore už niekedy flirtovali.

8. Flirtovací šampióni

Majstrami vo flirtovaní sú… rakúski občania. Neveríte? Že vraj je to tak! Aspoň podľa zoznamky Parship, ktorá zisťovala v ôsmich štátoch Európy, aká v nich panuje flirtovacia nálada. Chcete ďalšie prekvapenie? Poslední skončili Francúzi!

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom