8 dôvodov, prečo nenávidíme Valentína

Bozk, dvaja, láska
Thinkstock

Sviatok zamilovaných je porevolučná novinka, ktorá sa v našich končinách doteraz slávila ako strieborná, zlatá a diamantová svadba.

Za oceánom, so svojim podnikateľským duchom, prišli rýchlo na to, že ak sa sviatok zamilovaných bude sláviť každý rok, bude to prospešné pre všetkých. Počnúc reštauráciami, kvetinárstvami, kaviarňami, cukrárňami, cez kiná, obchody s oblečením -zvlášť kabelkami, končiac bižutériou, klenotníctvami, luxusnými rezortmi, spa a wellnessom, nehovoriac o výrobcoch šampanského a bubliniek vôbec.

Štrnásty február je deň, keď sa svet oblečie do červenej farby bez toho, aby symbolizovala Čínu, komunizmus alebo erotický salón.

Ak ste práve čerstvo zamilované indivíduum, na svet sa pozeráte cez ružové okuliare. Všetko vám príde krásne, nádherné, neuveriteľné, pozitívne a optimistické. Každodenné problémy v práci a v živote, doma aj na domovej schôdzi zvládate s prehľadom a nadhľadom. Nič vám nedokáže pokaziť vaše ilúzie a velebíte svätého Valentína, že sa stal symbolom lásky, lebo vás čaká jeden romantický večer navyše.

Čo však, keď sa váš sen o láske rozplynie, práve ste sa rozišli, smoklíte do vankúša, nenávidíte pohľad na všetky zamilované a chichotajúce sa páry, prepínate telku, keď v nej dávajú ľúbostné filmy, namiesto zamilovaných pesničiek počúvate heavy metal a trance.

Prečo v tomto období nenávidíte sviatok zamilovaných? Presne pre tieto dôvody:

  1. Protivia sa vám všetky páry a dvojice navôkol, lebo v nich vidíte vašu nenaplnenú lásku.
  2. Nenávidíte pohľad na stôl kolegyne, na ktorom sa vyníma gýčová kytica červených ruží od jej priateľa. Prečo jej to nedá doma, ale musí ostentatívne posielať do práce? Trápne!
  3. Sondujete, ktorá kolegyňa príde 15. februára do práce s novým prsteňom od Tiffanyho. Väčšie cliché ako žiadosť o ruku na Valentína neexistuje. Magický kritický siedmy rok manželstva päťdesiatpercentnú rozvodovú štatistiku na Slovensku istí. Yes!!
  4. Nadčasovali ste v robote, ušiel vám posledný autobus (nemyslíme to teraz metaforicky), vybil sa vám mobil, tak idete pešo cez mesto. Spoza výkladov reštaurácií a kaviarní na vás číhajú pohľady zamilovaných dvojíc, držiacich sa za ruky, sŕkajúc bublinky, debatujúc nad rozvarenými penne. Najradšej by ste sa ocitli vo filme Počiatok, obrátili mesto a ulice hore nohami, aby ste sa nemuseli na tieto sladké scény pozerať.
Srdce, žena, láska, nevera, vzťahy
Skutočný príbeh: Spoveď skoro zlatokopky Thinkstock
  1. Prídete do vášho obľúbeného fitness centra, kde väčšinou fučia samí svalovci v tielkach, s tehličkami na hrudi a vymakanými bicepsmi. V tento deň akoby nastal koniec sveta, činky ležia opustené. Svalovci sa zrejme venujú fitnesskám niekde v meste na freshi a vy sa z bežiaceho pása pozeráte na desať ďalších zúfaliek, ktoré zrejme stretol taký istý osud ako vás.
  2. Po dobrom tréningu sa snažíte vykompenzovať si to v miestnych potravinách. Bohužiaľ všetky regále s čokoládou Mon Chérie, Merci a iné symboly romantiky sú beznádejne vypredané. Nezostane vám nič iné ako Mila, Milka, Deva a Horalka. Možno Fidorka. Aj keď aj tá je už symbolom náklonnosti k druhému pohlaviu. A ešte tyčinky Dru.
  3. Návšteva kníhkupectva bola vždy vykúpením a kompromisom medzi rande a študijným voľnom. Teraz však narazíte na rad mužov a žien kupujúcich knihy o láske, kamásutre, muffinoch a umení lásky. Knihy s tematikou ako láska ide cez žalúdok z pultov zmizli už pred týždňom.
  4. Ani návšteva kina ako poslednej záchrany sa neodporúča. Hustota zamilovaných párov na meter štvorcový konkuruje Guinessovému rekordu hromadných svadieb v Číne na námestí. Vstup len na vlastné riziko, pravdepodobnosť chytenia depresie hraničiaca s istotou.

Pomôže jedine internet, Sex v meste a fľaša Shiraz Cabernet Sauvignon z austrálskych viníc.

Základ je nezúfať. Aj keď možno v tejto chvíli máte pocit, že ste najopustenejšia bytosť na svete, pri zoome z galaxie by ste videli, že takých ako vy je stovky, tisíce, milióny. Bridget Jones bola jedna z mála, ale hovorila za všetky.

Pamätajte, ešte žiadna žena neostala naveky opustená a každá z nás raz nájde svojho princa.

Nádej zomiera posledná.

Emma Green

Bridget Jones si mohla vybrať: buď sa nechať pokoriť zlými mužmi, alebo nie. Vybrala si tú druhú možnosť.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom