6 spôsobov depilácie: Spoznajte ich výhody a nevýhody!

Správne holenie nôh
Zdroj: www.thinkstockphotos.com 6 spôsobov depilácie: Spoznajte ich výhody a nevýhody!

Poradíme vám, aké sú spôsoby odstraňovania chĺpkov, a ktorá z nich je najúčinnejšia.

1. Holenie žiletkou

Výhody: Ide o najrýchlejší a najmenej bolestivý spôsob odstraňovania chĺpkov. Pokožka po ňom ostáva krásne hladká a jemná.

Nevýhody: Krátky výsledný efekt. Už na druhý deň chĺpky opäť vyrastajú, svrbia a nepríjemne pichajú. Pokiaľ ale preferujete takýto spôsob odstraňovania ochlpenia, investujte do kvalitnej žiletky s hybnou hlavicou a vyšším množstvom čepelí a peny na holenie. Na záver si pokožku ošetrite upokojujúcim mliekom po holení.

2. Depilačný krém

Výhody: Rýchly, jednoduchý a lacný spôsob holenia, kde krém rozpúšťa keratín chĺpku tesne pod pokožkou.

Nevýhody: Ide o chemikáliu, ktorá dokáže podráždiť pokožku, preto nikdy neprekračujte dobu uvedenú na letáku. Pred použitím krému pokožku navlhčite teplou vodou, aby ostali chĺpky jemnejšie. Následne rozotrite krém pomocou pribalenej špachtle, nechajte chvíľu pôsobiť a zmyte.

3. Vosk

Výhody: Pravidelným používaním chĺpky rastú pomalšie a zjemňujú sa.

Nevýhody: Bolestivá a zdĺhavá procedúra. Chĺpky po takomto zákroku často zarastajú do pokožky a zapaľujú sa. Navyše domáca depilácia voskom nikdy nie je 100% a ostatné miesta si aj tak potrebujete oholiť žiletkou. Pokiaľ sa ale zveríte do rúk profesionála, bolesť je menšia a výsledok neporovnateľný s domácou depiláciou.

4. Elektrické epilátory

Výhody: Viacero pinziet trhá chĺpky postupne. Otočná hlavica vám umožní depilovať aj menej dostupné miesta a chĺpky rastú pomalšie. Môžete sa holiť nasucho aj vo vani.

Nevýhody: Procedúra je bolestivá a na istých častiach tela až neznesiteľná. Dlhodobým používaním môžu vystúpiť na pokožke červené žilky. Ak preferujete takýto spôsob odstraňovania chĺpkov, určite investujte do lepšieho strojčeka. Po depilácii si oblasť vydezinfikujte a následne hydratujte.

5. IPL svetlo

Výhody: Čím sú chlpy tmavšie, tým je zákrok účinnejší. Chĺpky sa dajú odstraňovať na celom tele aj tvári.

Nevýhody: Cena, ktorá sa odvíja od veľkosti ošetrovanej plochy a nutnosť zákroky opakovať viackrát . Pokiaľ patríte medzi ženy s bledými chĺpkami, výsledky sa dostavia až za oveľa dlhší čas.

6. Laser

Výhody: Je vhodný na všetky typy pokožky a účinne zbavuje pokožku nežiaducich chĺpkov.

Nevýhody: Zákrok nie je vhodné praktizovať v lete, prípadne sa potom dlhšiu dobu nemôžete vystavovať slnečnému žiareniu. Cena toho zákroku je tiež vyššia a procedúru treba opakovať aspoň 5 krát.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom