6 potravín, ktoré môžu zničiť váš spánok

6 potravín, ktoré môžu zničiť váš spánok
Foto: ilustračné, Thinkstock

Určite sa aj vám občas stane, že vás prepadne chuť dať si niečo pod zub pred spaním. Existujú však jedlá, na ktoré určite zabudnite.

Čipsy

Takto spracované potraviny majú vysoké dávky glutamanu sodného, ktorý vám nedovolí zaspať.

Zelenina

Znie to čudne, ale aj zeleninu napriek svojej výživovej hodnote radšej vynechajte z nočného maškrtenia. Obsahuje totiž veľké množstvo vlákien, ktoré sa pohybujú neuveriteľne pomaly cez tráviaci systém. To je neskorá nočná pochúťka, ktorá vás udrží dlhšie hore, ako by ste chceli byť.

Hovädzie mäso

Snívate o šťavnatom steaku pred spaním? Tak to nech radšej ostane iba pri vašich snoch. Inak sa ich tak ľahko nedočkáte. Vaše telo totiž na strávenie takejto večere potrebuje omnoho dlhší čas. A váš organizmus si predsa potrebuje odpočinúť po náročnom dni i od trávenia.

Zmrzlina

Ďalší zlý nápad na maškrtenie pred spaním. Zmrzlina obsahuje veľa tuku a cukru, ktoré vaše telo nestihne spáliť ešte pred tým, ako pôjdete spať. To môže mať na svedomí zopár neželaných kíl navyše.

Pizza

Táto pochúťka pred spaním vedie nielen k priberaniu na váhe, ale spôsobuje pálenie záhy, ktoré vám určite neuľahčí vaše zaspávanie.

Čokoláda

Mnoho ľudí si neuvedomuje, že čokoláda je vlastne zdrojom kofeínu, čo je posledná vec, ktorú potrebuje vaše telo pred spaním. Ak si nechcete dať šálku kávy, a potom ísť do postele, to isté by ste mali spraviť i s čokoládou. 

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom