6 mužských stereotypov, ktoré nikdy nepochopíme!

Muž, chlap, brada

Čo sa odohráva v hlave vášho partnera? Prečo sa silnejšie pohlavie správa tak, ako sa správa. V nasledujúcich riadkoch vám to prezradíme.

Chcete zistiť, prečo si váš najdrahší nevšimne vaše nové vlasy? Prečo sa odmietajú muži spýtať na cestu a prečo majú mnohé iné stereotypy v správaní, ktoré my ženy nikdy nepochopíme? Spýtali sme sa ich na to a tu sú odpovede:

Prečo sa muž nepýta na cestu?

Prvý názor: Keď muž sedí sám v aute, tak na cestu sa samozrejme občas spýta, ale nechcite po ňom, aby sa takto zhodil pred partnerkou. Nechcem predsa vyzerať ako stratený úbožiak.

Druhý názor: Má to niečo spoločného s mužskou ctižiadostivosťou a so súťaživosťou. S ctižiadostivosťou preto, lebo chceme všetko dokázať sami a bez pomoci druhých. So súťaživosťou preto, lebo čo ak sa nájde niekto lepší, kto nepotrebuje pomoc a môže mi prebrať partnerku?

Tretí názor: Chcete predsa silného muža, na ktorého sa môžete spoľahnúť? Ak prejavíme, že potrebujeme pomoc, ukážeme tak svoju slabosť.

Prečo si muž nevšimne váš nový účes?

Prvý názor: Mne sú vlasy úplne ukradnuté. Či sú dlhé 23,5 cm namiesto 24 cm, na tom nezáleží. Pre mňa sú na žene podstatné iné veci.

Druhý názor: Muži rozlišujú dlhé vlasy, krátke vlasy, blondínky, brunetky, vrkoč alebo rozpustené pramene. Detailnejšie zmeny nevidia. To je fenomén obmedzenej pozornosti a nikto nemôže predsa vnímať všetko. My muži sa obmedzujeme teda na váš úsmev, vaše oči, vaše poprsie. Všetko ostatne ustupuje do úzadia.

Tretí názor: Ženy majú strašne veľa účesov a možností ako vlasy upraviť. My muži prídeme ku kaderníkovi a zväčša prehlásime: „Nejako mi to skráťte„. A tým to končí.

Prečo sa muž stále porovnáva s inými mužmi?

Prvý názor:Z jednoduchého dôvodu. Chceme byť alfa samcom a nie chudákom, ktorého každý ľutuje.

Druhý názor: Súťažiť začíname už v škôlke a trvá to pravdepodobne až do konca života. Psychológovia to nazývajú teóriou sociálneho porovnávania a vy ženy tomu hovoríte „chlapské blbnutie“. Cieľ je však jasný. Získať náklonnosť a obdiv slabšieho pohlavia.

Tretí názor: Každý muž by chcel byť tým, ktorého všetci obdivujú a uznávajú. Tak je to i v prírode. Aj tam súperia samci medzi sebou a víťaz berie všetky samice.

Prečo muža nikdy nevidíte plakať?

Prvý názor: Myslím, že som naposledy plakal, keď som mal osem. Nebol to pekný pohľad. Preto odvtedy neplačem pred publikom.

Druhý názor: Slzy svedčia o tom, že nás niečo dojalo a žiadny muž dobrovoľne neprizná, že jeho lesklé brnenie má slabé miesto. Opäť by sme ukázali slabosť, ktorá v mužskom svete nemá čo hľadať.

muž, sexi, chlap, telo, postava

Tretí názor: Jedna štúdia zistila, že každý druhý muž vôbec neplače a zbytok štyrikrát menej ako ženy. Keď už plačeme, tak je to pre úmrtie niekoho veľmi blízkeho.

Prečo sa váš partner správa ako muž?

Prečo sú muži fixovaní na prsia?

Prvý názor: Prečo ženy majú prsia? Myslíte, že na kojenie? Omyl. Ostatné cicavce na to nepotrebujú košíky veľkosti C. Prsia sú tu predsa na pozeranie!

Druhý názor: Pre zaistenie potomstva si praveký muž musel vybrať najplodnejšiu ženu. Ukazovateľom plodnosti boli plné a pevné prsia, preto tá fixácia v súčasnosti.

Tretí názor: Nedá sa nepozerať na niečo tak krásne, ako sú ženské prsia. To my muži nemáme, preto ich na vás tak obdivujeme.

Prečo muž zaspí po sexe?

Prvý názor: To, že zaspíme po sexe, je úplne normálne. Veď sa pri ňom poriadne zapotíme, tak si zaslúžime odpočinok.

Druhý názor: Po milostnom akte klesá hladina cukru v krvi. Tým sa zvyšuje hladina hormónu prolaktinu, a to nás mužov uspáva.

Tretí názor: Muži majú inú krivku vzrušenia. Ženy potrebujú čas na to, aby sa nažhavili, a preto majú po sexe náladu na maznanie. Mužom stačí len jeden pohľad na odhalené prsia a krivka vyletí prudko hore a po vyvrcholení zase spadne prudko dole. Táto jazda hore a dole je pre nás dosť vyčerpávajúca.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom