6 krokov, ako šikovne uskladniť veci vo vašej domácnosti

Kuchyňa, domácnosť, varenie

Problém, kam dať veci, ktoré momentálne nepotrebujeme, alebo naopak, kde uskladniť tie, ktoré denne využívame, pozná asi každá domácnosť. Máme pre vás niekoľko šikovných rád, ktoré sa oplatí vedieť. 

V každej domácnosti máme iné možnosti. Štandardne uskladňujeme oblečenie v skriniach v spálni alebo detskej izbe, prípadne v obývačke. Komody so šuflíkmi sú taktiež veľmi praktické najmä pre skladovanie menších kúskov, ako napríklad spodné prádlo.

Čo však s ostatnými drobnými, či väčšími predmetmi, ktoré sa len tak nemotorne povaľujú po stoloch, v otvorenom priestore?

Vkusné uskladňovanie v kuchyni

Pokiaľ vás neustále otravujú povaľujúce sa predmety na kuchynskej linke, nemáte dosť miesta na zaradenie všetkých pomôcok, pomôžu vám šikovné a estetické prútené košíky, papierové krabice, prípadne kovové nádoby rôznych vzorov, ktoré si môžete prispôsobiť farebne aj veľkostne. Zmestí sa do nich mnoho malých predmetov a pôsobia štýlovo.

Priestor pod posteľou

Aj keď nemáte perinák ako súčasť postele, priestor pod posteľou môžete využiť tak, že si zaobstaráte nádoby, koše alebo organizéry na mieru, ktoré naplníte potrebnými kusmi oblečenia, posteľného prádla, či knihami.

Vešiaky v skrinkách

Potrebujete nájsť miesto naberačkám, utierkam, či varechám? Zaveďte si vešiaky, alebo klince na dvierka z vnútornej strany skriniek kuchynskej linky a pomôcky, ktoré by sa inak váľali v šuplíkoch získajú náhle svoje zaradenie.

Nábytok, bývanie, byt
http://www.thinkstockphotos.com/image/stock-photo-3d-rendering-wood-laundry-room-with-loft/636591908/popup?sq=cabinet,%20household,/f=CPIHVX/p=5/s=DynamicRank

Stolík s úložným priestorom

Stolík v obývačke nemusí mať len obyčajný tvar a štyri nohy. Zaujímavým prevedením je stolík s úložným priestorom. Pôsobí ako skrinka a môže mať dvierka alebo šuplíky.

Chaos v chladničke

Ak máte pocit, že sa na vás potraviny z chladničky rútia pri otvorení, mali by ste využiť veľké umelohmotné nádoby alebo obedáre na to, že do nich vložíte maslo, syry alebo menšie potraviny, ktoré vám zbytočne zaberajú veľké plochy.

Nádoby na nástroje

Máte veľa pier, nožníc, fixiek, pravítiek? Využite okrúhle nádoby, plechovky a oblepte si ich ozdobným papierom. Nalepte na ne názvy a vytrieďte si svoj neporiadok z peračníkov a šuplíkov. Rovnako vám chaos zorganizujú nádoby na koreniny, či klince a skrutky.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom