5 výhod ženskej masturbácie, o ktorých ste netušili!

Žena v sexi bielizni na posteli
5 výhod ženskej masturbácie, o ktorých ste netušili! Thinkstock

Neviete, prečo začať masturbovať? Prečítajte si niekoľko dôvodov, kvôli čomu si takúto rozkoš treba dopriať pravidelne a užívať si ju plnými dúškami.

Masturbácia je pre ženy tabu, pre mužov však bežná rutina. Aj napriek tomu, že voči nej majú mnohé z nás predsudky, má veľa pozitívnych účinkov ako na ženské zdravie, tak na dobrú náladu.

Výskumy zamerané na zisťovanie intenzity mužskej a ženskej masturbácie dospela k zaujímavým výsledkom. Kým 25% mužov vo veku 25 až 29 rokov priznalo, že masturbujú dvakrát týždenne, k rovnakému číslu sa priznalo len 7 % žien. Prečo majú ženy v tomto smere predsudky a hanbia sa aj napriek tomu, že ide o úplne prirodzenú vec?

Účinne proti stresu

V snahe bojovať so stresom chodíme na rôzne masáže či cvičíme jogu, no pritom tou najprirodzenejšou cestou za uvoľnením je vlastná rozkoš. Počas masturbácie sa do nášho tela začnú vyplavovať hormóny, ktoré účinne bojujú proti stresu či depresiám a prinesú nášmu telu dokonalé uvoľnenie. Skúste si doma pustiť príjemnú hudbu a vydať sa na cestu poznávania vlastného tela. Na druhý deň sa zobudíte ako znovuzrodená a s úsmevom na perách.

Sladké sny

Po celom dni si konečne ľahnete a nedokážete zaspať. Môže to byť spôsobené prílišným fyzických či psychickým vyčerpaním. Čo s tým? Existuje jednoduché riešenie – masturbujte. Telo sa po orgazme príjemne uvoľní, mozog zrelaxuje a za pár minút zaspíte bez väčších problémov.

Pre spríjemnenie sexuálneho života navštívte aj tieto e-shopy:

Upevňuje zdravie

Onanovanie vyplavuje z tela von škodlivé látky a je účinnou prevenciou rakoviny krčka maternice najmä u žien do 30 rokov. Zároveň, posilňuje srdce, zlepšuje priechodnosť ciev, reguluje krvný tlak a prekrví celé vaše telo. Keď už pre nič iné, tak to robte aspoň pre svoje zdravie.

Čítajte aj: Tantrický sex: Lieči žiarlivosť a upevňuje partnerskú lásku

Ľahší prechod do menopauzy

Aj ženy vo vyššom veku by si mali dopriať takúto rozkoš. Orgazmus vyplavuje do tela zdravé hormóny a upravuje ich hladinu, čo žena určite ocení práve v tomto období.

Vyššia sebadôvera

Ženy, ktoré častejšie masturbujú, majú lepší vzťah k svojmu telu. Dobre sa poznajú a vedia, čo sa im páči, dokážu svojho partnera nasmerovať, ale, najmä, stúpne ich sebavedomie. Pripadajú si príťažlivejšie a krajšie. Na masturbácii nie je nič zlé, práve naopak. Učí nás spoznávať svoje vlastné telo a budovať si pozitívny vzťah k sebe i sexu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom