5 spôsobov ako využiť ružovú vodu v beauty rutine

Ruzova voda.jpg
Foto: BIORUŽA

Ružová voda sa v mnohých oblastiach používa po stáročia, mnohí však o jej účinkoch stále nevedia. Preto je načase spoznať ju o niečo viac. S jej protistárnucími, upokojujúcimi, ale aj prírodnými antiseptickými, protizápalovými a antibakteriálnymi schopnosťami je to jedna z ultimátne najvyužívanejších základných surovín mnohých kozmetických značiek a produktov. Vyskúšajte aj vy ružovú vodu na starostlivosť o pleť a vlasy a vaše zdravie sa môže ľahko zmeniť. Tu sú niektoré z našich odporúčaní ako začleniť ružovú vodu do vašej kozmetickej rutiny.

Čo je ružová voda?

Ružová voda vzniká naparovaním lupeňov ruží vo vode. Na Blízkom východe sa používa po stáročia ako kozmetický nástroj a má množstvo výhod pre vlasy a pokožku. Viac o výrobe ružovej vody sa dozviete tu.

Ruzova voda 1.jpg
Foto: BIORUŽA

1. Ružovú vodu použite ako toner

Výmena drahého tonera za ružovú vodu má potenciál byť v naozaj skvelým nápadom. Vďaka svojim antibakteriálnym vlastnostiam ružová voda upokojí podráždenú pokožku so sklonom k akné. Ružová voda pomáha kontrolovať nadmernú produkciu mazu a účinkuje aj ako čistiaci prostriedok na zlepšenie vzhľadu pórov. Stačí naliať alebo nastriekať trochu vody na vatový tampón a pretrieť po tvári – vaša pokožka bude okamžite upokojená.

2. Zázrak v boji proti starnutiu

Ružová voda zohráva dôležitú rolu aj v boji proti starnutiu pokožky a proces starnutia jej pravidelným používaním naozaj spomaľuje. Jej omladzujúce účinky sa skrývajú v obsiahnutých vitamínoch B, C a E, a takisto v antioxidantoch, ktoré ružová voda obsahuje. Ružová voda je tak pre zrelú pokožku skutočne ako stvorená!

3. Osviežte svoj make-up

Ružová voda nie je prospešná len pre vašu rutinu starostlivosti o pleť. Vizážistka Kirin Bhatty hovorí, že vo svojej výbave má vždy ružovú vodu v malej fľaštičke s rozprašovačom. Niekoľko strekov možno použiť na prípravu pleti na make-up a dokonca aj na osvieženie make-upu po dlhom fotení. Bhatty tiež nedá dopustiť na jej osviežujúce, zjemňujúce, rozjasňujúce a tonizujúce účinky. Skúste použiť napríklad Organickú ružovú vodu Wooden Spoon alebo Ružovú BIO vodu Alteya Organics.

4. Znížte začervenanie a upokojte svoju pokožku

Je pre vás začervenanie pleti častý problém? Možno ste to nevedeli, ale ružová voda je kľúčová zložka mnohých produktov na zmiernenie začervenania. Je to kvôli jej protizápalovým a antibakteriálnym vlastnostiam, čo pomáha liečiť akné, svrbenie a podráždenie. Ružová voda pomáha tiež znižovať začervenanie a škvrnitosť. Ak hľadáte rýchle riešenie na upokojenie pokožky, nalejte trochu ružovej vody na tvár na mäkký vatový tampón a potom ním pretrite podráždenú oblasť – vaša pokožka bude upokojená, mäkké a hladké. Skúste jednu z našich.

5. Vyvážte pH svojej pokožky

Je vaša pleť nestála? Máte niektoré dni mastnú a iný deň suchú pokožku? Ružová voda je perfektný pomocník v boji s vyrovnávaním pH a ošetrením pokožky, pretože upravuje prirodzenú úroveň a tiež zabraňuje prílišnému masteniu a naopak prílišnému vysušeniu pokožky. Ružová voda je skvelá pre vašu celkovú rovnováhu pH, pomáha kyslému plášťu pokožky fungovať a tiež optimálne funguje v boji proti baktériám, alergénom, znečisťujúcim látkam a iným vplyvom, ktoré sa snažia dostať do pokožky.

6. Obohaťte svoj kúpeľ

Pridaním ružovej vody do kúpeľa nielenže zaistíte, že budete nádherne voňať, ale tiež upokojíte vašu myseľ, hydratujete telo a podporíte relaxáciu – nehovoriac o tom, že budete voňať ako ruže. Nalejte trochu do kúpeľa, zhlboka sa nadýchnite a zrelaxujte sa. Ak chcete povzniesť starostlivosti o svoje telo a myseľ ešte na vyššiu úroveň, majte poruke sprej s ružovou vodou, aby ste zlepšili svoju náladu aj uprostred kúpeľa.

Informačný servis

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom