5 spôsobov, ako si udržať formu počas chladnejších dní

Zimné športy
5 spôsobov, ako si udržať formu počas chladnejších dní Pexels

Je pravda, že plnšie bruško, či stehná, pod kombinézou nevidno, no pri prvých jarných lúčoch zahviezdime, len ak sa cvičenia nevzdáme ani v chladných mesiacoch. Na fit postave do plaviek sa začína pracovať už v zime, vážení!

Mnohí z nás v zime prepadajú lenivosti a únave. Behajú azda len s myškou na klávesnici, keď si vyberajú, pri ktorom filme strávia ďalšie tri hodiny s vyloženými nohami na sedačke, zakutraní dekou. Na leňošenie sa dá veľmi rýchlo zvyknúť a sami dobre vieme, aké náročné je vrátiť sa do formy, keď z nej vypadneme.

Sezóna zimných športov patrí k obľúbeným najmä v rodinách, ktoré sa každoročne aspoň raz vyberú na svah prevetrať svoje lyže a snowboardy. Týždeň strávený na lyžovačke je pre naše telo ako adrenalínová bomba, psychická hygiena a príjemná fyzická záťaž. Z každej lyžovačky si odnášame nie len dobrú svalovicu, no najmä zážitky, utužené vzťahy, a spomienky, na ktoré nikdy nezabudneme.

Celý rok nám visia v skrini a čakajú na príchod zimy. Korčule na ľad! Zábava a zároveň zdravý tréning. Korčuľovanie na ľade je jednou z pohybových aktivít, pri ktorej sa odreagujeme a vylepšíme svoje schopnosti udržať si rovnováhu, ktorá sa časom odrazí aj počas chôdze, či státia. Vďaka rýchlym pohybom nôh zapájame kolenné a bedrové kĺby, čo sa odráža na ich lepšej flexibilite.

Odvážlivcom odborníci radia otužovať. Teraz nemáme na mysli bezhlavé hádzanie sa do jazera, ako to robia skúsené ľadové medvede. Hovoríme o rekreačnom otužovaní. To je jeden zo spôsobov, ako zobrať chlad za výzvu, a popasovať sa s pani Zimou rázne, a s odhodlaním. Zlepšíme si tak telesnú kondíciu, upevníme zdravie a koniec koncov i silu vôle. Nikto z nás sa otužilcom nenarodil. Preto si táto zimná disciplína vyžaduje poriadnu prípravu, noci strávené pod tenkou dekou, behanie a bicyklovanie v ľahkom úbore a sprchovanie sa vlažnou až studenou vodou.

Príliš kruté? Pre tých viac pohodlných tu máme aj menej mrazivé nápady, ako si svoje telo udržať v kondícii aj počas zimných mesiacov. Prichádzajúci nový rok sa nesmie v znamení predsavzatí. Motivujme sa už teraz a buďme o krok vpred. Cieľ sa nám bude ľahšie plniť v zabehnutom režime. Zostavme si preto plán domácich cvičení, ktoré zvládneme ľavou zadnou aj v pohodlí domova.

Ak do svojich tréningov zapojíme aj prechádzky po zasnežených uliciach, doprajeme pohyb svojmu telu a relax mysli, ktorej chôdza pomáha v prívale endorfínov, po ktorých budeme pozitívne nadstavení a plní elánu a sily. Záťaž v podobe snehu, poľadovice či blata hrá v náš prospech. Čím náročnejší terén, tým väčší záber na naše svalové ústrojenstvo. Pri pohľade na nádhernú okolitú zimnú scenériu si ani neuvedomíme, koľko krokov sme prešli a aké kvantum kalórií sme spálili. Novodobé technológie myslia na všetko. Napríklad s inteligentnými hodinkami značky Carneo si okrem prejdenej vzdialenosti vieme kontrolovať srdcový tep, monitorovať spálené kalórie či dokonca kvalitu spánku.

CARNEO máme zimu pod kontrolou!

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom