5 najhorších dôvodov, prečo s niekym randiť

Rande, dvaja, pár

Milovať niekoho je nádherné. Keď sa zamilujeme, svet sa zrazu zmení na úžasný. No kedy sa oplatí rýchlo vytriezvieť?

V podobnej situácii sa ocitlo veľa žien. Začnete si s novým mužom, ktorý sa vám často aj páči, len vzťah k nemu vám nejde až tak od srdca ako by mal a vy nie ste stopercentne presvedčená o tom, že práve on je ten pravý. Väčšinou býva za tým jeden z nasledujúcich dôvodov, ktorý vás presviedča zostať vo vzťahu. No je to pre vás šťastné riešenie?

Vaše biologické hodiny tikajú

Aj vy ste si možno vedome alebo nevedome určili termín, dokedy sa chcete usadiť? Tento fakt ženy často stresuje a spanikária, ak niečo nejde podľa plánu. Mnohokrát hrozí, že uviaznu v neperspektívnom vzťahu s prvým mužom, na ktorého natrafia. Na ďalšie hľadanie už predsa nemajú čas. Ak ste v podobnej situácii, uvoľnite sa. Prečo by ste mali dodržiavať nejaký harmonogram, ktorý ste si zväčša určili ešte počas dospievania? Najskôr o vážny vzťah nestojíte, máte život nabitý zábavou a na hľadanie toho pravého vám nezostáva čas.

Obdivujete jeho životný štýl

Kupuje vám darčeky, berie vás na drahé dovolenky i prestížne večierky a vám to nesmierne imponuje. No takýto vzťah stojí na veľmi chatrných základoch, pretože viac ako partnera, milujete jeho životný štýl. Ak vás tento muž inak nudí a nepriťahuje, veľmi skoro vás prestane zaujímať. Rovnako vás omrzí tiež pozlátko, ktoré vám ponúka, a začnete hľadať únikovú cestu. Položte si otázku: Zostali by ste s ním, aj keby prišiel o svoje postavenie a peniaze?

Prečítajte si aj: Odhaľte 3 veľké pravidlá pre úspešnú komunikáciu s mužmi

Nedokážete byť sama

Všetky vaše priateľky sú zadané a vy ste stále sama? Otrávená, znechutená, sklamaná a tak strašne sama… Zohnať si partnera len kvôli tomu, aby ste zahnali samotu, však nie je dobrý nápad. V takejto životnej situácii totiž pritiahnete ľudí, ktorí vaše strádanie zneužijú alebo podobne zúfalých ako ste vy. A partnerstvo dvoch zúfalých ľudí sa rovná katastrofe! Namiesto bezhlavého úniku do vzťahu, ktorý vám môže zničiť život, využite radšej čas, keď ste bez partnera, na svoj osobnostný rast. Ďalší vzťah tak môže byť omnoho lepši, pretože vám táto pauza umožní hlbšie spoznať vlastne ja a očakávania od života.

Podľahli ste čaru okamžiku

Zoznámili ste sa počas horúcich chvíľ na dovolenke alebo ste podľahli jeho kúzlu na tanečnom parkete a šialene ste sa zamilovali. No keď ho stretnete vo všedný deň, môžete byť dosť sklamaná. Z muža vašich snov sa môže stať nezodpovedný hulvát či arogantný sebec. Nečakajte však na zázrak a neprivolávajte tie túžobné chvíle naspäť. Radšej z takého vzťahu vycúvajte, kým je čas. Nemá totiž zmysel idealizovať si muža a zostávať s ním len preto, že ste sa stretli v silno romantickej chvíli.

Všetci ho zbožňujú

Vaši rodičia by ho najradšej adoptovali, priatelia ho jednoducho milujú a presviedčajú vás, že práve on je to najlepšie, čo vás v živote stretlo. No ste o tom presvedčená aj vy? Počúvnite svoju intuíciu a nenechajte sa ovplyvniť radami iným. Je to predsa váš život!

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom