4 dôvody, prečo si denne pripraviť ovsené vločky

Ovsené vločky

Ovsené vločky patria medzi najzdravšie potraviny vôbec

Sú dokonalým zdrojom vlákniny, telo na dlhú dobu zasýtia a dodajú mu potrebnú energiu. Majú však mnoho ďalších výhod, prečo ich denne zaradiť do svojho jedálnička?

Ovsené vločky
https://www.gettyimages.com

Pomôžu pri chudnutí
Ovsené vločky sú skvelým zdrojom vlákniny, zaistí komplexné sacharidy a určitý podiel vhodných tukov. Ich výhodou je, že telo zasýtia na dlhšiu dobu, takže nebudete maškrtiť a navyše mu dodajú energiu.

Prospievajú pokožke
Ovos pridáva mnoho firiem do kozmetiky a to kvôli jeho blahodárnym účinkom. Podľa dermatológov totiž zmierňuje svrbenie a podráždenie pokožky. Ak vás tieto problémy trápia, odporúča sa ovsená kúpeľ, ktorá zvláčni pokožku a zbaví vás svrbenia.

Zlepšujú trávenie aj náladu
Ak máte problémy s trávením, tak práve pre vás je ideálne dopriať si napríklad na raňajky ovsenú kašu, alebo si vločky dať do jogurtu. Majú totiž vysoký obsah rozpustnej aj nerozpustnej vlákniny, ktorá má blahodarné účinky práve na naše črevá. Možno vás to prekvapí, ale okrem lepšieho trávenia, vám pravidelná konzumácia ovsených vločiek môže pomôcť aj s vašou psychikou. Vďaka obsahu lecitínu pôsobia totiž vločky priaznivo na nervy, dokonca aj u depresívnych stavov.

Upravujú cholesterol

Deje sa tak prostredníctvom omega-3 nenasýtených mastných kyselín, ktoré majú množstvo pozitívnych účinkov. Napríklad zabraňujú vzniku krvných zrazenín a pôsobia protizápalovo. Pomáhajú tiež odstrániť menštruačné bolesti ..

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom