3+3 veci, ktoré my muži na ženách (NE)milujeme

Beauty, krása, mejkap, make up, líčenie, pleťové vody
Beauty, krása, mejkap, make up, líčenie, pleťové vody Thinkstock

Keď ženy narazia na moje rady pre mužov, sú prirodzene zvedavé, čo sa dnes mužom radí…

Potom sa však začítajú do mojich článkov a pýtajú sa, či nemám niečo aj pre ne.

Dnes je “tam vonku” množstvo rád, čo platí a čo nie.

Keď sa ma ženy pýtajú na chlapov, tak sa to častokrát točí okolo otázky “Ako ma berie?” či “Čo si mám o tom myslieť?”

Zjednoduším to teda pre vás, dámy.

Chcem sa s vami podeliť o 3 veci, ktoré (budem hovoriť za chlapov) na vás milujeme a naopak 3, ktoré nás skôr odradia.

Pripravené?

ČO MILUJEME?

  1. Keď ste ženské a viete to dať viditeľne najavo

Poviem vám tajomstvo, ktoré ste už aj tak vedeli. Chcete?

Nás mužov zaujíma na ženách v prvom rade ich vonkajšia krása. A tým nemyslím teraz ich oči…

Raz som čítal v jednom magazíne “najnovší výskum”, že čo sledujú muži na ženách v bikinách. Prvé boli oči, potom vlasy a celkové vyžarovanie.

Ja vám to teda poviem úprimne (aj bez výskumu). Najprv vidíme prsia, zadok, nohy, tvár. Ďalej sa zameriavame na vlasy, oči a tie drobnejšie detaily. Jedna vec je, čo ľudia hovoria, druhá čo robia.

Sme tak nastavení a sme vizuálni. Treba s tým konečne prestať bojovať a prispôsobiť sa tomu.

Niekto možno povie, že ste sexi aj v teplákoch, strapatá a nenamaľovaná, ale to je pravdepodobne váš chlap, ktorému nezostáva nič iné… A hovorí to preto, že vás miluje.

Opätky, šaty, oholené nohy, výstrih, rozpustené vlasy, plné pery… Proste všetko to, čo robí ženu na pohľad ženou. Pokračujte v tom.

Keď sa chlapovi páči to, čo vidí očami, potom chce spoznávať viac. A ak máte navyše aj skvelú osobnosť a čaro, tak vás chce aj viac ako len na sex.

Čo ma dostáva k bodu 2.

  1. Keď ste vhodné aj do vzťahu

V minulosti som sa stretol s vyše 130timi ženami na rande. A na prstoch mojich rúk by som vedel zrátať ženy, s ktorými by som si dokázal predstaviť “aj niečo viac”. Pravdaže na to treba dvoch, aby som bol korektný. Niektorým som zas nevyhovoval ja, čo je v poriadku.

Byť krásna je jedna vec. To je základ. Lenže krásnych žien (a hlavne Sloveniek) je dnes množstvo. To je už štandard, nie konkurenčná výhoda.

Ak žena rozmýšľa len nad tým, ako si dať zväčšiť prsia, pery, predĺžiť vlasy, spraviť nové gélové nechty a či je tá sukňa alebo výstrih “už príliš” alebo “tak akurát” a ktorú fotku v spodnom prádle si má dnes zavesiť na Facebook, tak sa potom môže pokojne sťažovať ďalej, že chlapi ju chcú “len na to jedno”.

A na čo iné by sme takú ženu mali chcieť, keď nám presne toto komunikuje? Čo vyžarujete, to priťahujete.

Áno, my CHCEME sex. Ale chceme aj vzťah. Svoju slobodu však neodovzdáme len tak hocijakej. Hlavne tí schopnejší, ktorí si tiež môžu vyberať.

Rozvíjajte radšej svoje ďalšie skvelé ženské vlastnosti, ako sú starostlivosť, pozornosť, schopnosť postarať sa o dieťa a o chlapa a spríjemniť mu trochu deň…

Pokiaľ vidíme, že ste žena do koča AJ do voza, tak ste naša jasná voľba. Žiaľ, takých žien je dnes žalostne málo… No na druhej strane, práve takéto ženy sú potom ako balzam na dušu pre chlapa, keď už na ne narazí (a nemusí počúvať pipinkovské rečičky). 
Sad woman hugging her boyfriend couple problems
  1. Keď ste pre nás výzvou

Ako som už spomínal vyššie, milujeme sex. Chceme ho. Najmä, keď nám spôsobujete tvrdo v nohaviciach. No akonáhle ho získame príliš rýchlo a príliš ľahko, prestávate nás baviť.

Prestáva nás baviť písať vám prvý, dobývať vás a snažiť sa. Všetko to krásne a vzrušujúce, to iskrenie… zmizne.

Boli ženy, s ktorými som sa bozkával či vyspal na prvom alebo druhom stretnutí. Dnes je už sex ľahšie dostupný ako v minulosti. A to je možno ten problém.

Tie ženy boli skvelé, ale nevedel som si s nimi už predstaviť vzťah. Získal som ich príliš ľahko. Sex sme mohli mať aj ďalej, ale na niečo “viac” som to nevidel.

Áno, to je riziko príliš skorého sexu. Pokiaľ sa chcete baviť, odviazať sa a užívať si, je to OK. Ale nečakajte následne od toho niečo viac.

Aj to je jeden z hlavných dôvodov, prečo som práve s mojou ženou. Pretože bola pre mňa obrovská výzva a nebola tak ľahko dostupná.

Buďte trochu viac nedostupné, ponaťahujte nás, občas ignorujte… Bude nás to viac baviť dobývať vás. A keď príde na lámanie chleba, pokojne sa zabrzdite a počkajte si. Hlavne, keď vám na tom chlapovi záleží “tak inak”.

ČO NÁS ODRÁDZA?

  1. Keď sa nedokážete samé ozvať či vyvinúť aktivitu

Kamarátka mi minule s obavami hovorila, že sa nechce ozvať prvá chlapovi, aby na neho nejak netlačila, alebo aby nepôsobila príliš dostupne.

Tak keď toto majú ženy v hlave, tak sa ani nečudujem, že chlapov nebaví neustále bombardovať ženy prví.

Nevravím, aby ste chlapov uháňali alebo im vypisovali či vyvolávali prvé. To vôbec nie. Nemusíte ich ani nikam volať.

Úplne stačí, ak sa len tak ozvete občas prvé. Občas. V prípade, ak máte o toho chlapa záujem.

Vždy ma fascinovali ženy, ktoré sa neriadili nejakými poučkami či pravidlami, že sa chlapovi nemôžu ozvať prvé. To som na nich veľmi oceňoval. Keď dali najavo, že majú záujem a chcú, aby som pokračoval v ich dobývaní.

A to už len tým, že samé vyvinú nejakú aktivitu. Pozrite, aj randenie, aj vzťah je o dvoch. Nie o jednom, ktorý sa snaží a druhá strana hrá mŕtveho chrobáka.

Niektorých chlapov dokonca musíte doslova ovaliť po hlave, aby zistili, že máte záujem a chcete, aby vás niekam zavolal. Samé to však nerobte. Dávajte mu však k tomu signály a príležitosti, nech sa chytí.

A keď už sme pri tej aktivite.

  1. Keď pri platení pozeráte do mobilu

Poznáte to. Skvele sa bavíte, užívate si konverzáciu a trochu už aj flirtujete. Príde však účet a nastáva trápny moment. Veď on to už zaplatí… Veď ja som žena a on ma musí pozvať… Tak je to predsa spoločnosťou akceptované.

Vy pozeráte do mobilu a ste duchom neprítomné. A on to zaplatí. Možno tiež zo zvyku.

Viete, čo som si na ženách vždy vážil? Keď dokázali prekonať túto dogmu. Keď sa samé ponúkli, že zaplatia (nie len za seba). Aby ste ma nechápali zle… Som toho názoru, že chlap by mal pozývať na prvom stretnutí, hlavne keď ho inicioval on. To je úplne v poriadku!

No na každom kroku sa bojuje za rovnocennosť. Verím, že nie iba v prípadoch, v ktorých to jednej strane vyhovuje. A taktiež nevravím, že by ste mali začať vy platiť za chlapov. To už vôbec nie.

Vždy sa dá recipročne oplatiť táto služba. On kúpi lístky do kina? Vy kúpte pukance! Vezie vás cez pol Slovenska na výlet? Vy zaplaťte obed! Pozýva vás už druhé kolo na drink? Pozvite ho na tretie!

A dokonca to nemusí byť vôbec o peniazoch. Ak vám prinesie kvety, vy mu môžete navariť. Vzťah (aj rande) je o dvoch a mala by byť rovnocenná aktivita z oboch strán. Aj keď v inej forme.

Img_0820rl 1.jpg
O autorovi: Michal Kopecký je zakladateľom najpopulárnejšieho slovenského blogu o mužoch, ženách a vzťahoch akozbalit.sk, ktorý navštívilo viac ako 1,7 milióna ľudí a je autorom prémiových programov Kamarát Taky Rád 2, Magnet na ženy, Online Hra 3 a Majster Reči 2, ktorými do dnešného dňa prešlo vyše 1000 chlapov. Okrem toho najnovšie vydal knihu Príťažlivosť, ktorá sa za krátky čas stala bestsellerom.
  1. Keď nás tlačíte do vzťahu

Ešte ste sa ani nestretli a už snívate o deťoch, zlatom retrieverovi a veľkom dome.

Brzdite! Pekne pomaly.

Chlapi sa ma neustále pýtajú, ako vám majú povedať, čo k vám cítia a ako vás berú. A ja im radím, aby vám to nehovorili (teda aspoň nie priskoro)! Prečo?

Nemusíte chodiť ďaleko, aby ste to pochopili. Spoznali ste nového chlapa… možno by z toho niečo mohlo byť, páči sa vám. Idete spolu von, flirtujete spolu, píšete si, myslíte na neho. A on s tým príde: “Vieš, niečo som k tebe začal cítiť asi. Beriem ťa viac ako kamarátku. Ako to vidíš ty?” A chce vedieť, na čom u vás je.

A vás zaleje pot. Ozve sa vo vás ten obranný mechanizmus a rýchlo si vymyslíte nejakú výhovorku typu “ale ja si teraz nikoho nehľadám”, “mám toho teraz veľa v práci/škole”, či “ale ja ťa beriem len ako kamaráta, možno časom začnem niečo cítiť” alebo nejakú obdobu tohto. Doplňte si to samy.

Všimli ste si, kam tým mierim? Presne tak isto to berieme aj my. Môžete sa nám páčiť. Môžete nás priťahovať. Môžeme s vami randiť a chcieť vás aj do vzťahu. ALE akonáhle tam sú z vašej strany očakávania a začnete sa nás pýtať, ako vás berieme, tak to čaro veľmi skoro skončí.

Brzdite. Nechajte tomu voľný priebeh. Nemusíte o tom hovoriť. Stretávajte sa, píšte si, volajte si, bozkávajte sa, choďte na výlety, vyspite sa spolu … a ani sa nenazdáte a ste vo vzťahu. Nie, nepotrebujete sa ho spýtať, či chce s vami chodiť.

Kniha Príťažlivosť

V týchto dňoch vydávam moju najnovšiu knihu Príťažlivosť.

Je určená najmä chlapom, aby priťahovali ženy úplne prirodzene tým, akí sú, bez miliónov na účte, bavoráka v garáži, tehličiek na bruchu či výzoru Taliana. Príťažlivosť je totižto tá “iskra” či “chémia”, ktorú vy ženy tak zúfalo na chlapoch hľadáte a potrebujete.

Ppc predaj5.png

Verím tomu, že keď budú chlapi pracovať primárne na sebe, svojom sebavedomí, hodnote, príťažlivosti, charizme či komunikácii, nebudú musieť ženy baliť na rôzne naučené triky či finty baličov.

Zároveň v nej vyvraciam mnohé mýty, ktorým sme za tie roky výchovy, amerických filmov, románov či od kávičkových kamarátok uverili.

Očividne nie je v dnešných vzťahoch medzi mužmi a ženami niečo v poriadku a mojím poslaním je pomôcť chlapom stať sa schopnejšími a príťažlivejšími a prinášať tak ženám lepšie zážitky.

A ako pomôže vám ženám? Mnohé z mojich princípov a konceptov fungujú aj obrátene.

Stačí si vymeniť role muža a ženy a funguje to podobne. Už mnohé ženy mi písali, že si kúpili moju knihu. V tomto vás obdivujem dámy. Ste aktívne a zvedavé a chcete na sebe pracovať.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom