3 trápne mužské gestá na prvom rande, ktoré vás odradia

3 trápne mužské gestá na prvom rande, ktoré vás odradia
3 trápne mužské gestá na prvom rande, ktoré vás odradia Thinkstock

Zažili ste počas prvej schôdzky tieto gestá? A tiež ste si povedali, že mu nedáte šancu?

Prvé rande býva často aj o šťastí. V napätí očakávate, aký bude váš partner. No práve to napätie, tréma, či jednoducho hlúposť môže všeličo pokaziť. Napríklad i nádejný vzťah.

1. Lakeť na stole, brada opretá o dlaň

Nuda, nezáujem, a zase len nuda. Keď muž urobí toto gesto, dokazuje, že ho nezaujímate. Alebo je tak unavený, že si podopieranie hlavy skutočne neodpustí? Jedno je isté, že my ženy sme na toto gesto veľmi háklivé.

2. Nápadné pohyby rukou

Kŕčovité zvieranie mobilu, žmolenie papierovej servítky, poklepkávanie prstami po sklenenom pohári, zatínanie pästí a podobne. Čo tým muž dáva najavo? Že je z vás poriadne vedľa, nesvoj, nervózny a podľa psychológov to signalizuje nevyzretosť a túžbu vrátiť sa do bezpečia, napríklad k mamičke. A čo odborníci radia, aby muž, ktorý má o ženu záujem, robil s rukami? Účinný trik, ako na prvej schôdze prekonať neistotu, je urobiť domček z rúk, čiže spojiť obe ruky bruškami prstov.

3. Neprirodzená strnulosť

Toto je zas opačný extrém. Čo si asi pomyslíte, keď oproti vám sedí nehybná skala? Zrejme začnete viac pokukovať po únikovej ceste. A tej najkratšej! Muž, ktorý takto reaguje, to zas vždy nemusí myslieť zle a zakaždým nemusí ísť o upätého šialenca, iba strémovaného príslušníka silnejšie pohlavia, ktorý sa bojí prejaviť, aby zase niečo nepokazil. To už je na vašej intuícii, či mu dáte šancu. Niekedy tréma je sviňa… 🙂

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom