3 tipy, ako výborne nakúpiť, či predať na garážovom výpredaji

Vypredaj.jpg

Čoraz viac módny garážový výpredaj získava na popularite aj vďaka tomu, že sa tam dá výhodne nakúpiť značkový tovar. Len treba vedieť ako. Tu je niekoľko tipov.

Trendu garážových výpredajov podľahli aj známe osobnosti. Je to navyše možnosť, ako si zarobiť a skvelo nakúpiť. Aj napriek tomu, že väčšina garážových predajov je plná skvelých obchodov s tovarom, ktorý stojí len zlomok toho, čo by ste platili inde, stále existuje niekoľko spôsobov, ako ušetriť ešte viac. Nechajte sa inšpirovať nasledujúcimi tipmi.

Naučte sa vyjednávať

Ste ako ja a tiež neznášate zjednávanie? No dohadovanie sa na cene nemusí byť vždy nepríjemným procesom. Použitím niekoľkých jednoduchých taktík môžete dosiahnuť nižšiu cenu.

  • Výber vhodného oblečenia. Na garážový výpredaj nechoďte ani ako trhák, ale ani nenoste svoje najdrahšie značkové oblečenie. Mnohí predajcovia vám totiž nebudú chcieť zľaviť na cene, keď budete vyzerať, že si môžete dovoliť viac, ako pýtajú za tovar. Ponechajte šperky doma a oblečte sa jednoducho, ale slušne. 
  • Vytvorte vzťah. Neprechádzajte len tak okolo – nájdite predávajúceho a zapojte sa do rozhovoru. Opýtajte sa ho na jeho tovar, ktorý vás zaujíma, kde, kedy a akým spôsobom bol zadovážený, vyrobený.  Môže vám to uľahčiť získanie výhodného obchodu.
  • Navrhnite množstevnú zľavu. Namiesto toho, aby ste sa pýtali na cenu jednotlivých kusov, opýtajte sa, koľko by stáli, keby ste ich kúpili viac naraz. Predajcovia majú radi hromadný nákup a sú veľmi ochotní v takomto prípade ísť s cenou dole.
  • Buďte realistickí. Ak predávajúci požaduje 50 euro za položku, neponúkajte 5 euro. Nerealistické požiadavky len kazia dohodu. Namiesto toho ponúknite primeranú sumu, napríklad 30 euro, a vyjednávajte odtiaľ. Ak sa predávajúci stále nechytí, vec jednoducho vráťte. To môže spôsobiť, že svoj postoj prehodnotí. Ak nie, odíďte.
Garazovy vypredaj.jpg

 Zvoľte správny čas

Pre dobrý nákup je okrem pútavej taktiky vyjednávania dôležité tiež správne načasovanie.

  •  Prvé vtáča dostane najväčšieho červa. Jedným z najlepších časov na návštevu garážového predaja je jeho začiatok alebo skoro ráno.  Veľký tovar, ako sú televízory, stereo a nábytok, sa bude pravdepodobne predávať v priebehu prvých pár hodín. A taktiež tovar, o ktorý je najväčší záujem, sa tiež rýchlo rozchytá.
  • Ale nočná sova čistí. Ale aj neskorý príchod nám môže umožniť výhodne nakúpiť. Mnoho predajcov sa už chce zbaviť ponúkaného tovaru, aby ho nemuselo brať domov späť, preto často idú s cenou dole. Oblečenie, knihy, CD a rôzne drobnosti sa predávajú  a nakupujú najlepšie v čase medzi 11.00 a 14.00 hodinou.
V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Vsaďte na overený tovar

Ak ste naopak predajca na garážovom výpredaji a chcete z neho získať čo najviac, svoj predaj zamerajte na tovar, ktorý je trendy a viete o ňom, že bude vždy oň záujem. Napríklad ľudia budú  vždy potrebovať oblečenie pre dospelých a deti, topánky, DVD a kabelky.

Príďte si spraviť radosť a navštívte 7. Staromestský garážový výpredaj, ktorý sa bude konať dňa 02.12.2017 v Horskom parku FUNUS v Bratislave. Je to miesto, kde si môžete spraviť radosť a nájdete tu značkové veci za skvelé ceny. A zároveň podporíte dobrú vec! Viac o tom tu: https://www.facebook.com/1-Staromestsky-garazovy-vypredaj. ❤️
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom