3 tipy nezvyčajného využitia etažéru

Uvodna foto.jpg
Zdroj: Pinterest

Po mesiaci príprav nastáva veľký deň D. Alebo deň V? Ako sa postupne menia čísla v kalendári, menia sa aj naše príbytky. Umývame okná, podlahy, vysávame či pečieme tie najchutnejšie sladkosti, na ktorých si pochutí celá rodina. Kúpime výstavný stromček ukážkového tvaru a samozrejme prekrásne ho vyzdobíme tými najelegantnejšími guľami. Všetky tieto veci sú však veľké ako svet. Je potrebné ich absolvovať každý rok, aby sme našim najbližším zabezpečili tú pravú vianočnú pohodu.

Niekedy však môžeme využiť aj niečo, čo už v domácnosti máme a možno len kde tu zavadzia ako nepoužiteľná dekorácia. Reč je o etažéry, ktorý je jednoznačne majstrom v servírovaní. Napadlo by vás však, že je naň tento rok možné poukladať aj niečo iné ako koláčiky? Prinášame inšpiráciu v podobe troch tipov nezvyčajného využitia etažéru. A pozrite sa: Všetko, čo na výrobu týchto malých vitrínok budete potrebovať, máte určite doma!

  1. Stojan na výrobu horúcej čokolády

Nebolo by milé zažiť chvíľku ako z amerického filmu? Tam vždy na Vianoce, rodina spolu pije z veľkých šálok lahodný nápoj. Táto deťmi obľúbená špecialita sa môže stať aj stredobodom vášho stola! Na etažér poukladajte všetky veci potrebné na prípravu – sadu hrnčekov v tematickej červenej farbe, džbán s mliekom, ktoré pred samotným použitým zohrejete, dózu s kakaom vo vnútri a potom už len pár radostí na zdobenie. Môžete použiť šľahačku, mini marshmallows či tradičné cukríky candy cane. Stavíme sa, že deti takúto premenu tichého spoločníka etažéru určite ocenia!

1 1.jpg
Zdroj: Pinterest
  1. Adventný veniec

Sviatočný stôl už neodmysliteľne zdobia sviečky! Ich svetlo vytvára príjemnú pokojnú atmosféru a vnáša do našich duší teplo domova. Tento rok ich však môžete uložiť aj niekam inam, ako len do svietnika. Na najvyššom poschodí etažéra sa môžu týčiť vysoké krásky z vosku, na nižších poschodiach ich menšie kamarátky. Ak použijete ešte aj moderné ledkové sviečky, ktoré nemajú reálny plameň, ale ich prevedenie je veľmi dôveryhodné, nemusíte sa báť ani detských stolovníkov. Takto vyzdobený etažér môžete skrášliť už len kúskom čečiny a krásna dekorácia je hneď na svete!

2.jpg
Zdroj: Pinterest
  1. Prinesie poriadok v dobe chaosu!

Každý rok sa stane, že sa kde tu zatúla nejaká tá vianočná guľa či dekorácia. Nemajú svoje miesto, a tak sa len voľne povaľujú na rozličných miestach v byte. Ako kráľ poriadku tu tiež vie zavládnuť etažér. Ak tieto svoje malé stratené doplnky na ňom vhodne nakombinujete, vznikne vaša jedinečná vianočná ozdoba. Môžete pridať aj detské hračky, ktoré nemajú práve svoje miesto. Pár vianočných svetielok, kde tu čečina. Takto ľahko a rýchlo viete zahladiť tie posledné stopy chaosu vo vašom už inak slávnostne prichystanom, príbytku.

3.jpg
Zdroj: Pinterest
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom