3 nečakané dôvody, prečo máte komplexy po rozchode

3 nečakané dôvody, prečo máte komplexy po rozchode
3 nečakané dôvody, prečo máte komplexy po rozchode Thinkstock

Nie ste stále so sebou spokojná? Neveríte si a hľadáte na sebe samé chyby? Naše správanie je vo veľkej miere ovplyvnené minulými zážitkami. A niekedy za to môže náš bývalý.

Mnohé z nás pociťujú večnú nespokojnosť. V honbe za ideálom podstupujeme drastické metódy chudnutia, ktoré sú často spúšťačom závažných porúch stravovania. A v mnohých prípadoch je príčina skrytá v našich minulých vzťahoch. Ktoré správanie spúšťa tieto nenásytné „hltače“ nášho sebavedomia?

Nevhodná poznámka

Kúpili ste si nové šaty, ktoré sú veľmi priliehavé. Hrdo sa predvádzate svojmu priateľovi, a ten povie: „Tvoj zadok vyzerá v tých starých zelených šatách lepšie.“ No a to nemal! Vy si z toho vyvodíte, že máte veľký zadok. Chce sa vám od zlosti plakať. Už sa mu nepáčite? A pritom možno išlo o nevinnú poznámku. Prečo taká prehnaná reakcia? Ak by ste mali dostatok sebadôvery, takéto čosi by vás nerozhádzalo. Môže za to predchádzajúci stroskotaný vzťah? V mnohých prípadoch áno. Možno i váš bývalý partner mal mnohokrát nemiestne poznámky na váš výzor, ktoré po čase začali nahlodávať vašu sebadôveru.

Nevera

Partnerská zrada dokáže poriadne otriasť citovým životom. Často následky si nesieme so sebou ako bremeno dlhé roky. Sklamanie, zrada. To, že nás nahradil inou. Prečo? Bola krajšia ako vy? V čom bola lepšia? Toto všetko zanechá v našich mysliach stopy a vplýva na naše ďalšie reakcie i vnímanie samej seba.

Týranie a ponižovanie

Každá žena, ktorá prešla podobným peklom, sa z neho veľmi dlho spamätáva. Je nakoniec ťažké veriť v samú seba, keď blízky človek vás denne presviedča o opaku. Chce to čas, aby sa vaše ego vyliečilo a nadobudlo stratenú dôveru v seba. V prvom rade platí pravidlo: Vážte si samú seba a budú si vás vážiť i iní!

Na všetky otázky, ktoré vás trápia po rozchode, nájdete odpovede za pomoci odborníkov z oblasti klinickej psychológie, práva, coachingu a mediácie na prvej populárno-odbornej konferencii Úspešné ženy 18. mája 2017 v Hoteli Tatra v Bratislave. Viac info čoskoro.

https://www.ticketportal.sk/Event/Konferencia_Uspesne_zeny

Mirka Mládková

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom